Wyjazdy Stali Mielec i Siarki Tarnobrzeg. Stal Stalowa Wola liczy na przełamanie

W sobotę zespoły Stali Mielec i Siarki Tarnobrzeg rozegrają wyjazdowe spotkania w ramach 25. kolejki II ligi. Pierwsi zmierzą się z Legionovią Legionowo. Drudzy w Kołobrzegu z Kotwicą. W niedzielę o pierwsze zwycięstwo tej wiosny powalczą piłkarze Stali Stalowa Wola. Rywalem Polonia Bytom.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Mielec pewnymi krokami zmierza do I ligi. Zespół trenera Janusza Białka na dziesięć kolejek przed zakończeniem sezonu ma dziewięć punktów przewagi nad czwartym w tabeli Zniczem Pruszków, który gdyby liga skończyła się dziś zagrałby w barażu o zaplecze ekstraklasy. Kolejna, piąta drużyna - GKS Tychy - traci do Stali aż 14 punktów.

W Mielcu jednak nikt w hurraoptymizm nie wpada. Zespół koncentruje się na kolejnym przeciwniku. W sobotę Stal zagra z czternastą w tabeli Legionovią Legionowo. Rywalem, którego celem jest utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek. Wiosną jednak Legionovia, w przeciwieństwie do Stali, zawodzi. Najbliższy rywal mieleckiej drużyny zdobył jak na razie tylko cztery punkty w pięciu kolejkach. Siedem mniej od stalowców, którzy do Legionowa jadą w roli faworyta.

Przed tygodniem Legionovię z kwitkiem odprawili piłkarze Siarki Tarnobrzeg (2:0). Czy w sobotę to samo zrobią zawodnicy Stali Mielec? Początek meczu o godz. 16:30.

Wyjazd do Kołobrzegu czeka natomiast wspomnianych siarkowców. Tam zagrają z ósmą w tabeli Kotwicą. Obie drużyny mają po 36 punktów.

Dla zespołu trenera Włodzimierza Gąsiora będzie to drugi tej wiosny wyjazd nad morze. Pierwszego tarnobrzeżanie nie wspominają dobrze. Ulegli bowiem walczącemu o utrzymanie Gryfowi Wejherowo 0:2. W minionym tygodniu siarkowcy poprawili sobie jednak humory. Po trzech z rzędu porażkach pokonali wspomnianą Legionovię.

Początek meczu z Kotwicą Kołobrzeg o godz. 17.

Ważne spotkanie czeka inny z podkarpackich drugoligowców. Stal Stalowa Wola w niedzielę meczem z Polonią Bytom zakończy 25 serię. Hutnicy nie mają wyjścia. Muszą wygrać, by choć trochę zrehabilitować się swoim kibicom za kiepski początek wiosny. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Kasiaka, nie licząc Okocimskiego Brzesko, który wycofał się z rozgrywek, jest najsłabszą drużyną. Stalówka w pięciu wiosennych kolejkach nie wygrała meczu. To jedyny taki zespół.

Polonia też nie prezentuje się najlepiej. Z pięciu spotkań tylko raz zanotowała komplet punków. Obie drużyny dzieli w tabeli siedem oczek. Niedzielny mecz zapowiada się więc ciekawie. Początek o godz. 15.

Pozostałe pary 25. kolejki:

Nadwiślan Góra - ROW 1964 Rybnik, Okocimski KS Brzesko - Radomiak Radom 0:3 (w), Gryf Wejherowo - Wisła Puławy, Błękitni Stargard Szczeciński - Olimpia Zambrów, Raków Częstochowa - GKS Tychy, Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: