Katowice Open 2016. Ostatnia Polka nadal w turnieju!

Magda Linette (WTA 104) dała radę Szwajcarce Stefanie Voegele (WTA 117), choć początek meczu na to nie wskazywał i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Katowicach (pula nagród 250 tys. dolarów).

Facebook?  | A może Twitter?

Na początku meczu Linette była za bardzo spięta. W pierwszym secie często było widać u niej frustrację po nieudanych zagraniach. Psuła proste piłki. W drugim secie było już inaczej. Po asie serwisowym kiedy Polka wygrała gema, wyszła na prowadzenie 2:1 - jakby uwierzyła w siebie. Pokazała kilka fantastycznych zagrań, parę jej forhendów świetnie minęło bardzo dobrze w tym okresie grającą rywalkę.

W trzecim secie role się odwróciły. Polka już dominowała i nie pozwoliła rywalce na wiele. Ostatnią piłkę Voegele posłała w aut.

W następny meczu Linette zagra z będącą w dobrej formie Pauline Parmentier, która wyeliminowała Brytyjkę Naomi Broady. Francuzka zajmuje 113 miejsce w rankingu WTA i z Polką grała już dwukrotnie i dwa razy wygrywała.