Jazda z miasta! Wsiadamy na rowery i jedziemy do Muzeum Gombrowicza

Nie masz pomysłu na niedzielne przedpołudnie? Bierz rower i jedź z nami na wycieczkę do Wsoli, do Muzeum Witolda Gombrowicza. Będą atrakcje na trasie, a na mecie ognisko z kiełbaskami.

Salon Rowerowy Rodex, "Gazeta Wyborcza", Bractwo Rowerowe i Klub Rowerowy Orkan zapraszają na cykl wycieczek rowerowych "Jazda z miasta!". Zaplanowaliśmy ich siedem - raz w miesiącu od kwietnia do października włącznie. Zaczynamy 17 kwietnia. Pojedziemy do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Wyprawa otwierająca cykl będzie miała terenowo-szosowy charakter. Pierwsza część to ścieżki Puszczy Kozienickiej, druga - szosa Kozłów, Wojciechów, Owadów, Wsola. Trasę najłatwiej będzie pokonać rowerem MTB, krosowym lub trekingowym. Do przejechania w jedną stronę - ok. 25 km.

Zbiórka uczestników o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. Dojazd ulicami: Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolą Gołębiowską. Na skrzyżowaniu Stara Wola - Potkańskiego skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta - mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd i za nim skręcamy w prawo, w drogę do Dąbrowy Kozłowskiej. I tu zbiórka.

Kwadrans po godz. 10 ruszamy w trasę. Przez Kozłowskie Komorniki dojedziemy do zielonego szlaku rowerowego wiodącego na Wielką Górę. To jedna z najwyższych górek w Puszczy Kozienickiej. Wjedziemy na wzniesienie, zjedziemy zeń i leśną ścieżką skierujemy się do szutru prowadzącego do Kozłowa. Tam na parkingu przy czerwonym szlaku pieszym odpoczniemy, by po 5-10 minutach ruszyć szosą w stronę Wojciechowa. Z zachowaniem zasad ruchu drogowego, powoli i ostrożnie przetniemy trasę Radom - Brzóza. Następnie przez Owadów pomkniemy do Wsoli - do Muzeum Witolda Gombrowicza.

W muzeum ognisko z pieczeniem kiełbasek i upominki od sponsora - Salonu Rowerowego "Rodex". Poczęstunek mamy dzięki radomskiemu hipermarketowi E.Leclerc.

Jak zgłosić uczestnictwo w wycieczce? Trzeba wysłać SMS na 72466 o treści RA(kropka)JAZDA(kropka)imię i nazwisko, np. RA.JAZDA.Jan Kowalski. Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT.

Po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo SMS zwrotny. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę! kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 16 kwietnia, do godz. 10.

Jazda z miasta! nie odbędzie się, gdyby padał deszcz. Przełożymy ją o tydzień, na 24 kwietnia.

Więcej o: