BBTS Bielsko Biała - AZS Częstochowa 1:3. Akademicy opuścili ostatnie miejsce w PlusLidze

W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze AZS Częstochowa wygrali w środę wyjazdowy mecz z BBTS-em Bielsko Biała i opuścili wreszcie ostatnie miejsce w tabeli.

AZS Częstochowa już wcześniej, wygrywając w Kielcach z Effectorem wypełnił sportowy limit pozwalający ubiegać się o miejsce w PlusLidze na przyszły sezon (pięć wygranych w rundzie zasadniczej), ale z 15 punktami wciąż tkwił na ostatnim miejscu w tabeli. Wygrywając w Bielsku przesunął się na 12. miejsce. Wyprzedził kielczan oraz drużynę MKS-u Będzin, która mecz 25 kolejki rozegra 12 kwietnia. W związku z tym, że zmierzy się na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk można oczekiwać, że dozna porażki i AZS utrzyma skromną przewagę. Jeżeli tak się stanie, a ostatnia kolejka nie przyniesie zmian w tabeli (akademicy zagrają w Warszawie z Politechniką, MKS w Bydgoszczy z Łuczniczką, a BBTS z PGE Skrą Bełchatów), na zakończenie sezonu częstochowianie powalczą o 11 pozycję. Ponownie z drużyną z Bielska.

W środowym meczu AZS okazał się od BBTS-u wyraźnie lepszy. Akademicy pewnie wygrali pierwszego seta, potem prowadząc 2:0 najwyraźniej stracili koncentrację, bo w kolejnym ulegli rywalom 18:28. Ale szybko udowodnili, że ta przegrana była jedynie wypadkiem przy pracy. Czwartego rozstrzygnęli na swoją korzyść w takich samych rozmiarach i zwyciężyli w całym meczu 3:1. Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo dobra postawa atakującego częstochowian Felipe Airtona Bandero, który w pierwszej partii wręcz zmiażdżył swojego vis a vis Bartosza Janeczka. Brazylijczyk atakował z ponad 60-procentową skutecznością. Janeczek zaczął od ledwie 8 procent, potem poprawił swoje statystyki, bielszczanie próbowali walczyć, ale nie mieli wielu atutów. AZS lepiej prezentował się w ofensywie i to przesądziło o tym, że odniósł szóste zwycięstwo w sezonie.

BBTS Bielsko Biała 1 (21, 23, 25, 18)

AZS Częstochowa 3 (25, 25, 18, 25)

BBTS Bielsko Biała: Pilarz 1, Kwasowski 18, Sacharewicz 15, Janeczek 15, Kapelus 6, Krulicki 6, Koziura (libero) - Neroj 1, Wika 4.

AZS Częstochowa: Redwitz 4, Patak 14, Buniak 7, Bandero 26, Szymura 15, Szalacha 3, Stańczak (libero) - Kowalski 1, Polański, Wawrzyńczyk 1, Lipiński.

Więcej o: