Okręgowy Puchar Polski. Nie będzie pojedynku poznańskich drużyn w finale

Drugi zespół Lecha Poznań bez większego problemu pokonał na wyjeździe Orły Pniewy 3:0 i awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu poznańskim. Zmierzy się w tym meczu z Polonią Środa Wlkp., która wygrała 3:1 z Wartą Poznań.

Zespół ze Środy Wlkp. już drugi raz w tym roku okazał się lepszy od "Zielonych". Wcześniej zwyciężył obecnego lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi w walce o punkty. Teraz Polonia okazała się lepsza od Warty w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Wygrała w "Ogródku" 3:1 (1:0). Dwie bramki dla gości, w tym jedną z rzutu karnego, zdobył Krzysztof Bartoszak, a jedną Krystian Pawlak. Dla gospodarzy z rzutu karnego trafił Adrian Szynka przy stanie 0:2. Poznaniacy nie grali w tym meczu w najmocniejszym składzie, bo przygotowują się do weekendowego pojedynku na szczycie ligi - starcia z wiceliderem, Pelikanem Niechanowo.

Gładkie zwycięstwo w drugim półfinale odniosła drużyna rezerw Lecha Poznań, która 3:0 rozprawiła się z A-klasowymi Orłami Pniewy. Gole dla Kolejorza strzelili Paweł Tomczyk (dwa) i Damian Roszczyk.

Skład finalistów jest taki sam, jak przed rokiem. Wówczas po Puchar Polski w okręgu poznańskim sięgnęła Polonia Środa Wlkp. po wygranej 3:1 z Lechem II Poznań. Tegoroczny finał zaplanowano na 11 maja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA