Górnik Zabrze. Klub wyjaśnia utrudnienia dla kibiców. Wszystko przez... groźnego przestępcę

- Podczas spotkania Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin, Policja zwróciła się z prośbą do dyrektora ds. bezpieczeństwa o pomoc w ujęciu przestępcy, który zdaniem śledczych znajdował się na stadionie - poinformował zarząd zabrzańskiego klubu.

Facebook?  | A może Twitter? 

Prowadzony przez kibiców Górnika Zabrze portal roosevelta81.pl opublikował tekst, w którym opisał problemy, jakie spotykają ich podczas dnia meczowego. Zwrócono uwagę na dalekie od ideału działanie systemu zarządzania sprzedażą i kontroli ruchu osobowego, a także sprawę stadionowych toalet. "Hitem są integracyjne ubikacje dla fanów i fanek, które w cywilizowanym kraju wydają się ewenementem. Oczywiście są osobne drzwi, ale w momencie wejścia okazuje się, że ubikacje są po prostu łączone" - napisano, podkreślając również, że po spotkaniu z Pogonią Szczecin "ochroniarze nie pozwolili skorzystać kibicom z toalet". Poza tym podkreślono, że "cała trybuna południowa, która mieści ponad 6 tysięcy miejsc, musiała wychodzić przez małą kładkę. Aż strach pomyśleć, gdyby ktoś zasłabł w tym tłoku...".

Górnik natomiast odpowiedział, wydając oświadczenie. Oto jego treść:

"Podczas spotkania Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin, Policja zwróciła się z prośbą do dyrektora ds. bezpieczeństwa o pomoc w ujęciu przestępcy, który zdaniem śledczych znajdował się na stadionie. Stąd obecność dodatkowych służb na trybunie południowej bezpośrednio po meczu. W uzgodnieniu ze służbami podjęto decyzję o kierowaniu kibiców do wyłącznie jednego wyjścia oraz o zamknięciu części toalet. Miało to związek z wdrożeniem procedury awaryjnej. Dzięki sprawnej akcji i współpracy służb, groźny przestępca został ujęty. Procedura została wdrożona w trosce o bezpieczeństwo kibiców biorących udział w meczu. Za wszelkie niedogodności wynikające z tego zdarzenia przepraszamy.

Dziękujemy jednocześnie za wszelkie uwagi i krytyczne spostrzeżenia dotyczące organizowanych na Arenie Zabrze spotkań. Zwracamy uwagę na fakt, że mecze rozgrywane są na obiekcie, na którym wciąż prowadzone są prace budowlane i wykończeniowe. Znajdujemy się w okresie przejściowym, w którym nie wszystkie funkcjonalności stadionu są oddane do użytku, poprawiany jest także system rejestracji kibiców.

Opinia każdego Kibica jest dla nas bardzo ważna, dlatego uruchomiony został specjalny adres mailowy stadion@gornikzabrze.pl. Prosimy, aby wszelkie opinie dotyczące "dnia meczowego" kierowane były drogą mailową. Będziemy wdzięczni za wszelkie, zarówno pozytywne jak i negatywne uwagi i komentarze.

Zapraszamy wszystkich Kibiców na kolejne spotkania, w oby pozytywnej atmosferze wspólnego kibicowania. W trudnej sytuacji sportowej Górnik potrzebuje każdego pozytywnego głosu na stadionie i poza nim!

Zarząd Górnika Zabrze S.S.A"

Czy Jan Żurek wyciągnie Górnika Zabrze ze strefy spadkowej
Więcej o: