Włókniarz - Orzeł Łódź. Znamy składy na niedzielny pojedynek

Żużlowcy Włókniarza Częstochowa rozegrają w niedzielę (początek godz. 13.45) pierwszy mecz sezonu na swoim torze. W ciekawie zapowiadającym się pojedynku zmierzą się z Orłem Łódź.

Przed meczem z Orłem zrezygnowano z koncepcji składu 6 plus 1 (sześciu Polaków plus jeden obcokrajowiec). Zadecydował o tym zupełnie nieudany mecz w Pile oraz nie najlepsze występy zawodników (przede wszystkim krajowych seniorów) w sparingach i zawodach towarzyskich. W awizowanym składzie na niedzielę nie ma Rafała Trojanowskiego, którego zastąpił młody Szwed Jacob Thorssell. Najpewniej będzie jeszcze jedna zmiana. Prowadzący zespół będą musieli znaleźć miejsce dla Sebastiana Ułamka, który właśnie podpisał kontrakt. Wyboru dokonają najpewniej między Ułamkiem a Mateuszem Borowiczem bądź Danielem Jeleniewskim.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

9. Jacob Thorssell

10. Mateusz Borowicz

11. Artur Czaja

12. Daniel Jeleniewski

13. Tomas Jonasson

14. Oskar Polis

Orzeł Łódź:

1. Hans Andersen

2. Robert Miśkowiak

3. Jakub Jamróg

4. Kamil Adamczak

5. Rory Schlein

6. Michał Piosicki

Przed pierwszym ligowym meczem Włókniarza na swoim torze wydajemy "Gazetę żużlową" . W piątek 8 kwietnia dostaniecie ją z wydaniem częstochowskiej "Gazety Wyborczej". W tym niezbędniku kibica pojawią się: * Co będzie siłą nowego Włókniarza - rozmowa z kapitanem drużyny Rafałem Trojanowskim * I liga jest ciekawa jak nigdy - ocenia Marian Maślanka, przez wiele lat prezes klubu * Analiza szans Włókniarza i siły rywali * Sylwetki zawodników reprezentujących częstochowski klub * Składy wszystkich drużyn startujących w Nice Polskiej Lidze Żużlowej * Terminarz spotkań.

Więcej o: