Sezon biegowy 2016 w Radomiu. Tradycyjnie, ale i po nowemu

Stowarzyszenie ?Biegiem Radom!?, które z powodzeniem organizuje w naszym mieście szereg imprez dla miłośników biegania zaprasza już na kolejne. Niewątpliwie będzie w czym wybierać

Sezon biegowy w Radomiu rozpoczął się tradycyjnymi biegami dla WOŚP. Potem były zmagania w Biegu Wilczym Tropem, oraz tradycyjne Kaziki. To jednak tylko przedsmak tego, co "Biegiem Radom" przygotowuje w dalszej części sezonu. Na pierwszy plan wysuwa się Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 czerwca. Będzie to edycja szczególna, bo przypadająca w 40 rocznicę czerwcowych wydarzeń.

- Położyliśmy szczególny nacisk na imprezy powszechnie zwanymi towarzyszącymi, które odbędą się w przeddzień biegu głównego. W odróżnieniu od poprzednich edycji wzbogaciliśmy elementy rywalizacji sportowej - z elektronicznym pomiarem czasu, pakietami startowymi, nagrodami. Ten dzień to również bogaty program artystyczny i to zarówno dla najmłodszych - na stadionie, jak i dla dorosłych - tuż po Biegu Radości na pobliskim Rynku. W Rynku będziemy dekorowali najlepszych zawodników Biegu Radości - Dumnych Warchołów. Liczymy na liczny udział radomian, ale warto przyjechać do nas w sobotę również naszym gościom. Start w tym biegu powinien stanowić fajne 2,5 kilometrowe rozbieganie przed niedzielnym półmaratonem - napisał Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom"

Podczas IV półmaratonu w Radomiu zawodnicy pobiegną atestowaną ubiegłoroczną trasą (ulicami miasta z metą na stadionie przy ul. Narutowicza). Jak zwykle uczestnicy będą mogli liczyć na solidne pakiety startowe, sprawną obsługę, zabezpieczoną trasę. Tradycyjnie w ramach półmaratonu rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Lekarzy, oraz Mistrzostwa Polski w Biegu z Wózkiem.

Tymczasem działacze stowarzyszenia zapowiadają innowacje w pozostałych imprezach. - W naszych stosunkowo młodych biegach jakimi są Bieg Konstytucji 3-Maja, oraz Bieg Niepodległości wprowadzimy poza biegami patriotycznymi (bez pomiaru czasu i klasyfikacji), rywalizację sportową. Będą to biegi na dystansie 5 kilometrów. Powinno to znacząco wpłynąć na frekwencję tych imprez - dodał prezes Kraska.

Jak dodał sternik stowarzyszenia rewelacyjnie zapowiada się XI Radomski Maraton Trzeźwości, który odbędzie się 4 września. Nowy - wrześniowy - termin gwarantuje "biegową pogodę". Ponadto do programu wprowadzone zostaną także inne dystanse: 10 kilometrów i półmaraton, a biegacze powalczą na trasie w Puszczy Kozienickiej.