Lubelskie Euro rozpoczęte, a Paweł Bugała strzela jak dawniej

Wprawdzie do Euro 2016 jeszcze ponad dwa miesiące, ale w Lublinie już mistrzostwa ruszyły. Na orliku przy SP nr 52 grają grupy A i D. Zaczęło się oczywiście od meczu otwarcia, w którym Francja zmierzyła się z Rumunią. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:2.

Już od lat Ognisko TKKF Omega organizuje turniej dla amatorów w kategorii open na wzór poważnych mistrzostw Europy. Pomysłodawcą tej imprezy był prezes Zbigniew Furman i tak - przy wsparciu życzliwych ludzi to się toczy do dziś. - To świetny pomysł zorganizowania takiej imprezy i fajna piłkarska zabawa. My reprezentujemy Albanię [na co dzień jest to drużyna AleTaxi - przyp. red.]) i na pewno tu w Lublinie nie przyniesiemy jej wstydu, a oni we Francji niech nam też nie przyniosą - mówi Dariusz Białek z Albanii. Niestety jego drużyna w pierwszym meczu - po zaciętej walce - uległa Szwajcarii (KS Tęcza) 2:3. Wszystkie gole dla zwycięskiego zdobył Krzysztof Wrona. Dla Albanii bramki strzelili Tomasz Bronikowski i Norbert Iwanek.

W innych spotkaniach grupy D Turcja (Elmar) pokonała Chorwację (Emeryci) 4:2. Bramki dla zwycięzców: Adrian Jóźwiak 2, Maciej Grzegorczyk i Rafał Lisiecki, a dla pokonanych: Piotr Zwierzyniecki 2.

Z kolei Hiszpania (OPP Lublin) ograła Czechy 4:2. Gole dla Hiszpanów zdobyli: Paweł Pawlak 2 i Maciej Kliński. Natomiast bramkę dla drużyny czeskiej strzelił Karol Daniel.

W grupie A odbył się tylko mecz - inaugurujący Euro, w którym Francja (FC Kumple) pokonała Rumunię (Huragan) 4:2. W zwycięskim zespole zagrał m.in. świetny niegdyś piłkarz swego czasu występujący m.in. w Górniku Łęczna i poznańskim Lechu Paweł Bugała i oczywiście strzelił gola. Pozostałe zdobyli Bartłomiej Ślepowroński 2 oraz Piotr Ślepowroński. Dla Rumunii bramki uzyskali Zbigniew Michalak i Artur Kwiecień.

- Na razie gramy na Orliku, ale prezydent naszego miasta Krzysztof Żuk obiecał, że finał odbędzie się na pięknej Arenie Lublin, więc to jeszcze bardziej dopinguje zespoły do walki - dowodzi prezes Furman.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU