Zagłębie Sosnowiec. Jasmin Burić: To będzie dla nas mecz sezonu

Zagłębie Sosnowiec stanie we wtorek przed szansą na wyeliminowanie Lecha Poznań z gry o Puchar Polski. - To jest tylko jeden mecz i wszystko się może zdarzyć - mówi Jasmin Burić, bramkarz Lecha Poznań.

Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

W połowie marca Lech Poznań wygrał przy Bułgarskiej 1:0 po dużych męczarniach. Ze skromną zaliczką pojedzie na mecz do Sosnowca. - Jestem już w Polsce trochę czasu i wiem, jak się gra z drużynami z pierwszej ligi. To są zawsze trudne mecze. Teraz stawka jest bardzo duża, bo gra toczy się o finał Pucharu Polski. Po pierwszym meczu to my prowadzimy 1:0, mamy więc korzystny wynik i wydaje mi się, że jeśli tam strzelimy gola, to da na to już bardzo dużą przewagę. Lekko na pewno nie będzie, bo Zagłębie też marzy o awansie, ale my bardzo chcemy uratować ten sezon i zdobyć Puchar Polski - mówi Burić, cytowany przez portal poznan.sport.pl

Obie ekipy przystąpią do spotkania w podobnych, złych humorach. Kolejorz przegrał dwa ostatnie mecze ligowe. Zagłębie ma na koncie trzy ligowe porażki z rzędu. - Nie boimy się tego wyjazdu. Gramy przecież w Lechu Poznań. Wiemy jednak, że musimy być dobrze przygotowani taktycznie, fizycznie i być odpowiednio skoncentrowani - uważa bramkarz mistrzów Polski. - Legia Warszawa na pewno zagra w finale [w pierwszym spotkaniu pokonała 4:0 Zawiszę Bydgoszcz]. Znów chcemy się z nią zmierzyć. To jest tylko jeden mecz i wszystko się może zdarzyć - mówi Burić, który dodaje także: - Można powiedzieć, że, jak do tej pory występ w Sosnowcu to będzie dla nas mecz sezonu.

Więcej o: