Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec. Kolejorz jedzie do Sosnowca bez pięciu piłkarzy

Bez pięciu kontuzjowanych piłkarzy Lech Poznań pojechał na rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec.

Kontuzje wykluczyły z rewanżu aż pięciu zawodników mistrza Polski. Dawid Kownacki doznał urazu pleców podczas zgrupowania reprezentacji Polski do lat 19 i nie zagrał już ze Śląskiem Wrocław. - To kontuzja mięśniowa, która wiąże się z dużym bólem. Sytuacja jest lepsza, niż w piątek, ale musi jeszcze pauzować. Nie wiadomo jak długo potrwa jego przerwa w grze - tłumaczy na stronie internetowej klubu szef sztabu medycznego Lecha Poznań dr Krzysztof Pawlaczyk.

W ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław kontuzji mięśnia dwugłowego uda doznał Maciej Wilusz i z drużyną Kolejorza do Sosnowca nie pojechał. - Czekamy na wyniki rezonansu, żeby ustalić jak długo będzie trwała jego przerwa. Na pewno jednak nie będzie mógł zagrać w Sosnowcu i Łęcznej - tłumaczy klubowy lekarz.

Oprócz tego nie zagrają kontuzjowani od dłuższego czasu Marcin Robak i Szymon Pawłowski. Drobne kłopoty zdrowotne ma także Sisi.

Mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Sosnowiec we wtorek o godz. 18.

Więcej o: