Lekkoatletyczne ME we Włoszech. Trzy złote medale Brych Pająk i Borowskiego

We włoskiej Anconie zakończyły się Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkoatletyce. Świetne występy zaliczyli w nich Ewa Brych Pająk z Zabieganych Częstochowa i reprezentujący Blachownię Krzysztof Borowski.

Startująca w kategorii W 40 Ewa Brych Pająk (w przeszłości dwukrotna wicemistrzyni Polski w maratonie) już przed wyjazdem do Włoch prezentowała wysoką formę. Została mistrzynią Polski na dystansie 3000 m, zaliczyła też inne udane występy. W Anconie najpierw wywalczyła złoty medal w biegu na dystansie 3000 m, a w niedzielę została mistrzynią Europy w crossie na dystansie 5 km.

Dla Krzysztofa Borowskiego start we Włoszech był pierwszym po roku przerwy. Biegacz z Blachowni długo odbudowywał formę po kontuzji i przyznaje, że start w Anconie był dla niego wielką niewiadomą. Spisał się jednak świetnie. Po tym jak zdobył brąz w biegu na 3000 m, wywalczył dwa mistrzowskie tytuły w crossie na 5 - indywidualnie i w drużynie.