Hokej na lodzie. Hokej Poznań nie zdołał awansować do I ligi [ZDJĘCIA]

Tylko w pierwszej tercji zawodnicy Hokeja Poznań byli w stanie nawiązać rywalizację z zespołem Mad Dogs Sopot w finale play-off gr. północnej drugiej ligi hokeistów na lodzie, który w niedzielę odbył się na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka w Poznaniu.

Poznaniacy rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze. Po bramkach Dawida Smolicha i Mateusza Wiśniewskiego gospodarze nawet prowadzili 2:1 w 18. minucie spotkania. Później strzelali już jednak tylko rywale z Sopotu. W drugiej odsłonie dołożyli dwa trafienia, a w trzeciej tercji aż trzy. Hokeiści z Poznania nie odpowiedzieli już ani jednym trafieniem.

Mad Dogs Sopot zwyciężyli w Poznaniu 7:2 i zapewnili sobie awans do pierwszej ligi. Na taki poziom rozgrywek w stolicy Wielkopolski kibicom przyjdzie poczekać jeszcze przynajmniej rok.

Przypomnijmy, że w sobotę w półfinale Hokej Poznań rozgromił BKS Bydgoszcz 10:3.