Komplet punktów zdobył tylko Oskar. Porażki Energii i Pilicy

Trwa zwycięska passa piłkarzy III-ligowego Oskara Przysucha. Podopieczni Bolesława Strzemińskiego, po tym jak przed tygodniem pokonali ŁKS Łódź, w niedzielę zdobyli Otwock, triumfując 2:0.

Jeszcze przed meczem z ŁKS-em Łódź, Oskar Przysucha zamykał stawkę zespołów w III lidze gr,. łódzko - mazowieckiej. Triumf nad łodzianami i niedzielne zwycięstwo beniaminka nad Startem w Otwocku, pozwoliło Oskarowi na awans na 14 pozycję. W Otwocku na pierwszą bramkę "sennego" i mało widowiskowego meczu trzeba było czekać do 66. minuty. Wówczas arbiter Łukasz Suwała podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki został Mateusz Jaworski. Gospodarzy dobił z kolei Ukrainiec Ołeksandr Menżeha. Przebywał on na boisku zaledwie dwie minuty, po tym jak wcześniej zmienił Jakuba Sapieję, i ustalił wynik meczu.

Dotkliwej i pierwszej porażki w rundzie wiosennej doświadczyli za to zawodnicy Pilicy. Białobrzeżanie nie byli faworytem starcia z ŁKS-em w Łodzi, ale po 45. minutach i trafieniach: Konrada Rudnickiego i Zbigniewa Obłuskiego, był remis 2:2. Po zmianie stron gole, i to aż cztery zdobywali wyłącznie "ełkaesiacy".

O pierwszy komplet punktów wiosną nie postarali się także kozieniczanie. Ci w Sieradzu nie sprostali Warcie i w tabeli spadli na przedostatnie miejsce.

Już w środę rozegrana zostanie kolejna seria gier w III lidze.

III liga, wyniki radomskich zespołów - ŁKS Łódź - Pilica Białobrzegi 6:2, Start Otwock - Oskar Przysucha 0:2, Warta Sieradz - Energia Kozienice 3:1. W czwartek w meczu rozegranym awansem Broń Radom zremisowała 2:2 z Polonią Warszawa.