Remis Olimpii Zambrów z wiceliderem

II-ligowi piłkarze Olimpii Zambrów zremisowali 1:1 w sobotę na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Faworytem sobotniej potyczki w Zambrowie byli goście. Olimpia plasuje się bowiem w środku II-ligowej stawki, a Raków jest jednym z kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Zawodnicy drużyny z Częstochowy od początku spotkania mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Swych szans nie wykorzystali Rafał Figiel, Piotr Malinowski czy Damian Warchoł.

Olimpia doszła do głosu na początku drugiej części pojedynku. Gospodarze wykonywali kilka rzutów rożnych pod rząd. W końcu po jednym z nich Michał Twardowski strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Raków do wyrównania mógł doprowadzić w 70. minucie. Świetnie wówczas w bramce Olimpii spisał się jednak Bartosz Koncki, który obronił strzał Rafała Figiela z rzutu karnego. Radość z obronionej "jedenastki" nie trwała długo. Po chwili na listę strzelców wpisał się Adrian Klepczyński, a pojedynek zakończył się ostatecznie podziałem punktów.

Olimpia Zambrów - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Michał Twardowski (55.) - Adrian Klepczyński (72.).

Olimpia: Koncki - Grzybowski Ż (69. P. Jastrzębski), Piłatowski, Gogol Ż, Dziemidowicz - Dzienis, Mroczkowski, Kuczałek, Janik (75. Buzun), Tunkiewicz (88. Brzęczek) - Twardowski (63. Kowal).

Więcej o: