Termalica Bruk-Bet przegrała. Grupa mistrzowska odpływa

Beniaminek z Niecieczy uległ Koronie Kielce 0:1. To właściwie koniec marzeń piłkarzy trenera Piotra Mandrysza o awansie do grupy mistrzowskiej.

Termalica liczyła, że uda się jej wygrać i zwiększyć szanse awansu do grupy mistrzowskiej. Korona chciała natomiast jak najdalej uciec od strefy spadkowej, tym bardziej że zrównał się z nią punktami Śląsk, który wygrał w Poznaniu.

Do przerwy piłkarze obu drużyn zaprezentowali formę wakacyjną. Nie oddali nawet jednego celnego strzału (za to sześć niecelnych). Niewiele lepiej było po przerwie. W końcu jednak się udało. Po rzucie rożnym pojedynek główkowy wygrał Bartosz Rymaniak, a Kamil Sylwestrzak z bliska nie miał problemów, by trafić do siatki.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Korona Kielce

Gole: Sylwestrzak (73.)

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Pleva, Stano, Putiwcew, Ziajka - Plizga, Babiarz (88. Gutkovskis), Kupczak, Misák (78. Kowal), Biskup (64. Smuczyński) - Kędziora.

Korona: Trela - Rymaniak, Dejmek, Diaw (73. Gabovs), Sylwestrzak - Pyłypczuk (85. Marković), Jovanović, Grzelak, Aankour, Pawłowski (66. Sierpina) - Cabrera.