W hali Polonia Polska zagra z Włochami. Już 17 kwietnia

Tenisiści stołowi Polski i Włoch będą walczyć 17 kwietnia w hali Polonia w towarzyskim meczu reprezentacji 50+. Stawką będzie puchar prezesa drukarni Print Cycero, która będzie głównym sponsorem meczu.

Tenis stołowy w wykonaniu amatorów w Częstochowie ma się bardzo dobrze. W mieście funkcjonuje amatorska liga tenisa stołowego, która ma wielu zwolenników. W lidze amatorów oraz w lidze 50+ jest ponad 250 uczestników. Ci oprócz tego, że grają rekreacyjnie, to mają też ciekawe pomysły. Jednym z nich jest organizacja meczu Polska - Włochy, w którym zagrają zawodnicy powyżej 50 roku życia. Czterech Polaków i czterech Włochów stoczy pojedynek, którego stawką będzie puchar ufundowany przez właściciela drukarni Print Cycero Andrzeja Kulę.

- Zaproszenie dla Włochów zostało przekazane w Bergamo 16 lutego - mówi jeden z organizatorów imprezy Janusz Haszcz, w przeszłości reprezentant Polski na arenie międzynarodowej, gracz w lidze niemieckiej i najbardziej utytułowany częstochowski tenisista stołowy. - Planujemy rozegrać w hali Polonia turniej indywidualny 16 kwietnia, a głównym punktem pobytu naszych gości ma być mecz Polska - Włochy zaplanowany na 17 kwietnia. Mecz będzie okazją do popularyzacji tenisa stołowego w naszym mieście, promocji Częstochowy i regionu, a także okazją do nawiązania nowych znajomości i rozszerzenia współpracy. Dodatkowym aspektem tego projektu jest pokazanie aktywności ruchowej seniorów 50+. W programie pobytu włoskiej ekipy jest również zwiedzanie drukarni Print Cycero, która jest głównym sponsorem meczu, a także spotkanie z władzami miasta oraz sympatykami tenisa stołowego.

W drużynie Włochów mają zagrać: Paolo Bonazzi, Eugenio Burini, Gualtiero Medolago oraz Paolo Quaglia. Współorganizatorami meczu są też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Polsko-Włoskie "Due Terre". Przyjazd ekipy z Włoch planowany jest w sobotę, 16 kwietnia. W tym dniu o godz. 20 rozpocznie się turniej indywidualny. W niedzielę , 17 kwietnia od godz. 17 powalczą drużyny. Wstęp jest bezpłatny. - Serdecznie zapraszamy sympatyków tenisa stołowego do odwiedzenia hali Polonia 16 i 17 kwietnia - zachęca Janusz Haszcz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.