Lech Poznań ma już 13 porażek w sezonie. Tak źle nie było od degradacji z ekstraklasy w 2000 roku

To, co wyprawia w tym sezonie Lech Poznań, przechodzi ludzkie pojęcie. Przegrał już 13 spotkań w sezonie, co nie zdarzyło mu się od czasu spadku w 2000 roku. Wtedy jednak Kolejorz nie był mistrzem Polski i zespołem z takimi aspiracjami

W tej chwili w ekstraklasie więcej porażek od Lecha Poznań ma jedynie Górnik Łęczna - 14, a tyle samo - Jagiellonia Białystok. Kolejorz jest pod tym względem zakałą ligi.

Lech Poznań tym samym przebił sezon 2004/2005, gdy zaraz po zdobyciu Pucharu Polski i Superpucharu Polski zanotował aż 12 porażek w sezonie i zajął ósme miejsce. Były to jednak czasy zarządu MLS i trenera Czesława Michniewicza, Lech Poznań był wtedy zespołem, który nie aspirował do walki o zaszczyty. Od czasu wejścia do klubu holdingu Amica nigdy podobna historia się nie zdarzyła. I tylko w 2006 roku zajął na koniec sezonu tak niską pozycję, jaką ma teraz.

Rekord pochodzi z 2000 roku, kiedy zdegradowany Kolejorz przegrał17 spotkań. W sezonie 1976/1977, w którym omal nie spadł było to 16 porażek.

Więcej o: