Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań. Będzie rekord frekwencji na rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski

Nie ma już biletów na wtorkowy mecz Zagłębia Sosnowiec z Lechem Poznań, co oznacza, że pojedynek o wejście do finału Pucharu Polski obejrzy komplet, blisko 5 tys. widzów.

Starcie Zagłębia z mistrzami Polski nazywane jest w Sosnowcu "meczem dziesięciolecia". Bilety były sprzedawane już od końca stycznia. Kosztowały od 10 do 20 zł i właśnie się skończyły, o czym pierwszoligowy klub poinformował na swojej stronie internetowej.

We wtorek o godz. 18 rywalizację Zagłębia Sosnowiec z Lechem Poznań obejrzy więc 4950 widzów, w tym 400-osobowa grupa kibiców Kolejorza. Takiej frekwencji jeszcze w tym sezonie nie było w Sosnowcu. Rekordem jest 4,5-tysięczna publiczność podczas meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Zagłębie pokonało wówczas 3:1 Górnika Zabrze. W lidze najwięcej osób na widowni zgromadził sierpniowe spotkanie z Arką Gdynia. Zwycięstwo Zagłębia z czołową drużyną zaplecza ekstraklasy obejrzało 4297 ludzi.

Stawką wtorkowego pojedynku z Lechem Poznań jest awans do finału Pucharu Polski. Zespół Jana Urbana będzie bronił na Stadionie Ludowym skromnej przewagi po zwycięstwie 1:0 na własnym boisku w pierwszym meczu tych drużyn.

Finał rozgrywek zaplanowano na 2 maja na Stadionie Narodowym.

Więcej o: