Jonasson nie pójdzie w odstawkę. Prezes Włókniarza nikogo nie skreśla

Pierwszy mecz żużlowców Włókniarza Częstochowa o punkty w Nice PLŻ zakończył się totalną klapą. W niedzielę w Rawiczu drużynę czeka pojedynek ze słabszym rywalem, dlatego można oczekiwać zwycięstwa i poprawy nastrojów.

Wygrana nad Kolejarzem Rawicz nie zmaże plamy z Piły, gdzie Włókniarz dostał tęgie baty (przegrał aż 29:61), ale będzie bardzo ważna. Tak dla zawodników, jak i kibiców, którzy przeżyli w poniedziałek wielkie rozczarowanie. Teraz tak naprawdę trudno się spodziewać innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo.

Rywal jest słaby, można powiedzieć, że to jedynie sparingpartner. Do rozgrywek Nice PLŻ rawiczanie podobnie jak Kolejarz Opole zostali bowiem dopuszczeni na specjalnych warunkach i występować będą tylko w roli gospodarza, bez prawa utrzymania w lidze oraz awansu. To ukłon w kierunku dwóch najsłabszych finansowo żużlowych ośrodków, które wcześniej miały drużyny w zlikwidowanej (połączonej z I) II lidze. Wynik nie będzie miał większego znaczenia, ale tylko teoretycznie. Wszyscy będą bowiem oczekiwać od Włókniarza wysokiego zwycięstwa.

Teorie porażki Włókniarza w Pile Gdzie leży prawda?

- W związku z tym, że inauguracja była bardzo kiepska, w Rawiczu czeka nas bardzo trudny mecz. Musimy się tam pokazać z dwa razy lepszej strony i zrehabilitować za to, co wydarzyło się w Pile - mówi kapitan Włókniarza Rafał Trojanowski. - Rywal rzeczywiście jest teoretycznie łatwiejszy, ale takim miało być też Krosno dla Krakowa, a mecz był na styku. W pierwszej kolejce generalnie dużo się działo. Opole potrafiło wygrać z Bydgoszczą, do tego dochodzi jeszcze nasza katastrofa, której przed sezonem nie wymyśliliby chyba nasi najwięksi przeciwnicy.

Trojanowski to jeden z sześciu Polaków, którzy znaleźli się w składzie na niedzielny mecz w Rawiczu. Wspierał ich będzie jeden obcokrajowiec: Thomas Jonasson bądź Jacob Thorssell. Ten pierwszy fatalnie spisał się w poniedziałek w Pile, gdzie zdobył ledwie jeden punkt. Nie byłoby w związku z tym afery, gdyby nie to, że właśnie Jonassona kreowano przed sezonem na lidera drużyny. Może nie po najlepszym sezonie, ale Szwed przyszedł do Włókniarza z Unii Leszno, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Wielu spodziewało się, że w każdym meczu będzie robił dwucyfrówki, tymczasem totalnie zawiódł już na inaugurację. Prezes Michał Świącik od razu zapowiedział, że Jonasson do Rawicza nie pojedzie i w awizowanym składzie go nie ma. Nie oznacza to jednak, że w klubie postawiono na nim kreskę. Wręcz przeciwnie. Ma wystąpić w dzisiejszym sparingu z Unią Tarnów i wziąć udział w sobotnim treningu. Przekonywać prowadzących zespół, że klapa w Pile była jednorazową wpadką. Jeżeli mu się uda, najpewniej wróci do składu. Niewykluczone, że już w niedzielę w Rawiczu, a najpóźniej na pierwszy mecz w Częstochowie - 10 kwietnia z Orłem Łódź.

Prezes Michał Świącik nie wyklucza tego pierwszego rozwiązania, ale też nie chce niczego przesądzać. Twierdzi, że na spokojnie przemyślał występ całej drużyny oraz Jonassona w Pile i absolutnie nikogo nie skreśla.

Panowie, tylko bez paniki Komentarz po klęsce Włókniarza w Pile

- Mamy za sobą bardzo trudne i przykre dla wszystkich otwarcie sezonu, ale nie załamujemy rąk, tylko z optymizmem patrzymy w przyszłość. Liczymy, że w Rawiczu i kolejnych meczach drużyna wykona dobrą robotę, a swoją postawą da nam wiele powodów do radości. Mamy dobrych zawodników, którzy powinni się szybko zrehabilitować.

Sportowo Włókniarz bije niedzielnych rywali na głowę, ale trzeba pamiętać, że tor w Rawiczu, podobnie jak ten w Pile, nie jest łatwy. W niedzielę może być dodatkowo trudny w związku z tym, że w Wielkopolsce przez 2-3 dni miało padać.

Początek niedzielnego meczu w Rawiczu o godz. 15.15.

Składy na mecz w Rawiczu:

Holistic-Polska Kolejarz Rawicz: 9. Adrian Gomólski, 10. Steven Mauer, 11. Kamil Pulczyński, 12. Marcel Kajzer, 13. Emil Grondal

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa: 1. Jacob Thorssell, 2. Daniel Jeleniewski, 3. Mateusz Borowicz, 4. Rafał Trojanowski, 5. Artur Czaja, 6. Oskar Polis, 15. Damian Dróżdż

Więcej o: