WTA Katowice Open. Od rozpoczęcia turnieju tenisowego dzielą nas godziny

Godziny dzielą nas od rozpoczęcia turnieju tenisowego Katowice Open. Eliminacje rozpoczną się sobotę, turniej główny w poniedziałek. Impreza potrwa do 10 kwietnia. Pula nagród w turnieju wynosi 250 tysięcy dolarów. Wystąpi Agnieszka Radwańska.

Facebook?  | A może Twitter? 

Katowicki turniej pojawia się w grafiku Women's Tennis Association (WTA) od czterech lat. - Cieszę się, że możemy odtwarzać modę na tenisa w naszym mieście. Jak wiadomo niegdyś Katowice tenisem stały, potem to zaniedbaliśmy i chcemy to zmienić. Dzięki telewizji ten turniej to doskonała promocja naszego miasta w 21 językach w 70 krajach na całym świecie - stwierdził wczoraj Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Zainteresowanie jest większe niż w zeszłym roku, sprzedaliśmy już więcej biletów. Te ciągle są jednak dostępne - powiedział Paweł Owczarz, dyrektor turnieju Katowice Open.

W trakcie konferencji prasowej organizatorzy przedstawili nazwiska zawodniczek, które dołączą do rywalizacji w głownych rozgrywkach. W turnieju głównym zagra więc Magda Linette, a także wyjątkowo zdolna juniorka Wiera Łapko, Aliaksandra Sasnowicz (obie z Białorusi) oraz Chorwatka Donna Vekić (sympatia znanego tenisisty Stanislasa Wawrinki).

Na pewno nie pokażą się za to kontuzjowane Alison van Uytvanck i Denisa Allertova, które zrezygnowały z udziału.

Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących. Podczas tegorocznej edycji turnieju odbędzie się mnóstwo innych tenisowych imprez: III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta w tenisie na wózkach, III Mistrzostwa Katowic o Puchar Prezydenta Miasta amatorów, KIDS CUP o Puchar Prezydenta Miasta Katowice oraz Talentiada Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Wszystkie towarzyszące wydarzenia sportowe odbędą się pod wspólną nazwą - Międzypokoleniowy Integracyjny Turniej Tenisowy "Polski Szlem 2016".

- Kibice będę mieli możliwość spotkać się zawodniczkami WTA. W dniach 2-6 kwietnia, o godz.16.30 odbywać się będą sesje autografów w Galerii Katowickiej, natomiast od poniedziałku 4 kwietnia kibice będą mieli okazję zdobyć autograf zawodniczki WTA w antresoli Spodka. Nowością w tym roku jest dodatkowy kort treningowy, który przez cały czas trwania turnieju będzie otwarty dla publiczności. Właśnie na tym korcie, w dniach 2-5 kwietnia o godzinie 17 będzie można zobaczyć Players Challenge, w którym wezmą udział tenisistki startujące w turnieju - powiedział Jakub Puchalski, dyrektor sportowy imprezy.

źródło: Okazje.info