Grand Slam w Olsztynie. Co będzie nowego?

Organizatorzy podczas konferencji prasowej nad jez. Ukiel ogłosili szczegóły imprezy., która po raz drugi odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznego Pucharu Świata, najbliższy zostanie rozegrany dwa miesiące wcześniej, w dniach 14-19 czerwca. Wybór takiej daty nie jest przypadkowy, bo w sierpniu sportowcy będą rywalizować podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio.

- Mieliśmy do wyboru kilka terminów - mówi Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Międzynarodowa Federacja Siatkówki zaproponowała nam rozegranie turnieju w połowie lipca. Jest to jednak kilkanaście dni przed igrzyskami olimpijskimi (5-21 sierpnia) i rozegraniu turnieju w tym czasie mogło spowodować, że w obawie o kontuzje najlepsze pary nie przyjadą do Olsztyna.

- W tym roku ulegnie zmianie konstrukcja głównego stadionu, przez co na trybunach usiądzie więcej, bo ponad 4200 kibiców - mówi Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju nad jez. Ukiel. - W innym miejscu [bliżej kapitanatu CRS "Ukiel"] będzie również stała scena, na której będą odbywały się koncerty.

I dodaje: - Za stadionem głównym będą dwa boiska do gry oraz jedno treningowe. Kolejne dwa obiekty zostaną zlokalizowane w okolicach sceny głównej. Dodatkowo zbudowana zostanie tam trybuna, która pomieści 700 fanów siatkówki.

Budowa boisk rozpocznie się 30 maja i będzie trwała około dwóch tygodni. Wejście na jedną z trybun głównej areny podczas trzech ostatnich dni turnieju (piątek-niedziela), kiedy rozgrywane będą spotkania finałowe, ma być płatne. Cena nie ulega zmianie - karnet będzie kosztować 120 złotych (40 złotych za dzień), a ich dystrybucja rozpocznie się za dwa tygodnie. Trwa również ustalanie budżetu turnieju - miasto ma przeznaczyć na organizację zawodów około miliona złotych, natomiast województwo 500 tysięcy złotych.

Więcej o: