Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin wchodzi na wyższy poziom. Skorzysta z nowoczesnego programu

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie jako pierwsza w Polsce skorzysta z najbardziej zaawansowanych funkcji specjalistycznego programu ProTrainUp. Tym nowoczesnym narzędziem, wspierającym pracę szkoleniową i analizującym postępy zawodników, trenerzy lubińskiej młodzieży posługiwać się będą już od rundy wiosennej.

Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

ProTrainUp to polska firma, specjalizująca się w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla klubów sportowych. Dla Akademii Zagłębia przygotowała dedykowaną wersję swojego autorskiego programu, którego celem jest pomoc szkoleniowcom w organizowaniu i przeprowadzaniu zajęć, a także monitorowanie indywidualnego rozwoju młodych zawodników podczas treningów i meczów.

- To bardzo rozbudowane narzędzie, które zdecydowanie ułatwi pracę trenerom, ale i pozwoli przenieść ją na wyższy poziom. Dzięki ProTrainUp szkoleniowcy szybko przygotują profesjonalny konspekt zajęć, łącznie z wszystkimi niezbędnymi rysunkami i opisami, które wyjaśnią piłkarzom, na czym polega dane ćwiczenie - tłumaczy Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Przygotowując konspekt zajęć trenerzy będą korzystali z dostępnych w programie gotowych wzorów ćwiczeń, opracowanych na podstawie podręcznika stworzonego dla Akademii przez jej byłego dyrektora Richarda Grootscholtena. Przeniesienie metodologii treningowej zawartej w podręczniku do wersji cyfrowej wymagało aż pół roku pracy i wielu spotkań autorów programu z kadrą szkoleniową Akademii.

- Dzięki temu mamy jednak pewność, że każde, najmniejsze nawet ćwiczenie, będzie w pełni odzwierciedlało naszą filozofię pracy z młodzieżą - podkreśla Krzysztof Paluszek.

Ułatwienie organizacji treningów to tylko jedna z wielu zalet programu ProTrainUp. Kolejną jest stała kontrola obciążeń, jakimi poddawani są zawodnicy, a także monitoring ich postępów. Po każdych zajęciach system zaktualizuje profil piłkarza, dzięki czemu będzie dokładnie wiadomo, ile czasu poświęcił na doskonalenie danej umiejętności. Z kolei po każdym meczu obowiązkiem trenera będzie wypełnienie bardzo szczegółowego formularza, w którym nie tylko oceni każdego zawodnika, ale opisze m.in. ile czasu spędził na boisku, na jakiej grał pozycji czy w jakich kluczowych akcjach brał udział.

- W ten sposób stworzymy olbrzymią bazę wiedzy na temat każdego zawodnika, która pozwoli nam na analizę jego postępów już od pierwszego dnia jego pobytu w Akademii. Będziemy mieć pod kontrolą cały proces treningowy piłkarza - począwszy od przygotowania konspektu każdego ćwiczenia, poprzez wszystkie zajęcia, na efekcie w postaci występów meczowych skończywszy. Wnioski, jakie wyciągniemy z tych danych, pozwolą nam na jeszcze lepsze szkolenie młodych graczy - wyjaśnia dyrektor Paluszek.

Co ważne, system jest rozwojowy. Niebawem uruchomione zostaną funkcje, które umożliwią rodzicom trenujących w Akademii dzieci śledzenie ich postępów. Zawodnicy z kolei otrzymają aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której będą mieli dostęp do swoich planów treningowych oraz pomeczowych ocen. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie trenerom Akademii programu do analizy treningów i meczów, który pozwoli na jeszcze lepszą ocenę postępów piłkarzy.

- ProTrainUp to kolejny krok w stronę dalszej profesjonalizacji naszej pracy z młodzieżą. Dedykowany Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie program pozwoli na pełną kontrolę procesu treningowego i ułatwienie pracy naszym szkoleniowcom, dzięki czemu będą mogli jeszcze bardziej skupić się na rozwoju młodych piłkarzy. Jesteśmy dumni z tego, co do tej pory udało nam się zbudować, ale nie ustajemy w wysiłkach, by Akademia wciąż się rozwijała i była najlepsza w kraju - komentuje Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin.

Więcej o: