Przed meczem Skra vs Czarni: Debiut Blaina, pożegnanie Lozano

Phillippe Blain, asystent selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski, zastąpi Miguela Angela Falaskę na stanowisku trenera PGE Skry Bełchatów. Najbliższe spotkanie o punkty PlusLigi bełchatowianie rozegrają w sobotę 2 kwietnia, a ich rywalami będą gracze Cerradu Czarnych Radom

W związku ze złą atmosferą w drużynie, wywołaną m.in. kontrowersyjnymi wypowiedziami Falaski w mediach, szkoleniowiec w Lany Poniedziałek został zwolniony z PGE Skry. Wszystko wskazywało na to, że wkrótce zastąpi go Daniel Castellani, który pracował już z bełchatowską drużyną. Szkoleniowcem PGE Skry został jednak Phillippe Blain, czyli drugi trener reprezentacji Polski.

Debiut Francuza w roli szkoleniowca Skry nastąpi w najbliższą sobotę. Skra podejmie Cerrad Czarnych i niewątpliwie będzie to spotkanie wyjątkowe. Blain po raz pierwszy poprowadzi czołowy zespół PlusLigi, zaś trener radomian Raul Lozano wystąpi w tej roli po raz ostatni.

- "Trener Raul Lozano meczem z PGE Skrą w Bełchatowie, do którego dojdzie w sobotę 2 kwietnia, zakończy współpracę z klubem Cerrad Czarni Radom w sezonie 2015/2016". Taki komunikat zamieścił oficjalny serwis internetowy plusligowego klubu z Radomia.

Więcej o: