Krótki epizod napastnika Śląska Bence Mervo w młodzieżowej reprezentacji Węgier

Snajper Śląska Bence Mervo w poniedziałek zagrał w reprezentacji Węgier U-21 w spotkaniu z Albanią w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Węgrzy przegrali z Albańczykami 1:2, a Mervo na boisku spędził tylko sześć minut. W 84. minucie spotkania zastąpił napastnika MTK Budapeszt Daniela Gerę, strzelca jedynej bramki dla węgierskiej drużyny.

To kolejny występ piłkarza Śląska w kadrze Węgier do lat 21. Kilka dni temu Mervo zagrał 64 minuty w pojedynku przeciwko Izraelowi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Węgrzy póki co zajmują czwarte miejsce w tabeli. Drużyna Bence Mervo dotychczas zdobyła tylko osiem punktów. Liderem grupy są Portugalczycy z 18 oczkami na koncie. Druga w kolejności Albania ma 14 punktów, a trzeci Izrael - 11. Do młodzieżowego turnieju, który w 2017 roku odbędzie się w Polsce, z grupy bezpośrednio awansuje tylko jeden zespół. Drugi o udział w Euro będzie rywalizował w barażach.

źródło: Okazje.info