Żużel. Unia Leszno miała jechać sparing z ROW Rybnik. Rywale go odwołali, choć w Lesznie... nic o tym nie wiedzieli!

We wtorek żużlowcy Fogo Unii Leszno mieli rozegrać pierwszy sparing na własnym torze, z ROW-em Rybnik. Rywale go jednak odwołali ze względu na... warunki panujące w Wielkopolsce.

O odwołaniu sparingu ROW Rybnik poinformował we wtorek rano na swojej stronie internetowej. - Ze względu na warunki pogodowe panujące w Wielkopolsce dzisiejszy mecz sparingowy naszej drużyny w Lesznie z tamtejszą FOGO Unią został odwołany. Jeszcze wczoraj wydawało się, że tor na stadionie Smoczyka będzie nadawał się do jazdy, jednak nocne opady deszczu sprawiły, że ściganie się w czwórkę nie będzie możliwe - czytamy na stronie internetowej klubu.

Sęk w tym, że w Lesznie żadnej ulewy nie było, a tor na stadionie im. Alfreda Smoczyka jest w bardzo dobrym stanie. - W nocy trochę pokropiło, ale stan toru jest dobry. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten sparing dziś doszedł do skutku. Skoro oni widzą pogodę w Lesznie lepiej niż my, to nie ma tu czego komentować. Na siłę ich nie ściągniemy - komentuje sytuację w "Przeglądzie Sportowym" trener mistrzów Polski Roman Jankowski.

W tej sytuacji Unia Leszno prawdopodobnie odbędzie normalny trening, choć jest też szansa, że w godzinach popołudniowych uda się w trybie nagłym zorganizować sparing z innym zespołem. Mistrz Polski na bieżąco będzie podawał informacje. - Jest słoneczko, lekki wiatr i nie wygląda na to, aby cokolwiek miało się zmienić. Zapraszamy kibiców - mówił przed południem Roman Jankowski.

Więcej o: