W Krakowie zainaugurowano sezon żużlowy. Tak mocnej ekipy dawno tu nie było!

W Nowej Hucie ruszył żużlowy sezon. Speedway Wanda Instal Kraków zimą przeszła rewolucję i w 1. lidze może się liczyć.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Na rozpoczęcie sezonu, tradycyjnie w lany poniedziałek, Wanda po emocjonującym meczu wygrała z KSM Krosno 48:42. Z krakowską publicznością w dobrym stylu przywitał się m.in. Chris Harris, który typowany jest na gwiazdę ligi.

To dobry prognostyk na resztę sezonu. Wanda przeszła rewolucję, więc nad drużyną unosi się dużo znaków zapytania. Pod Wawelem zostało tylko dwóch zawodników z poprzednich rozgrywek, a przed ich startem plany pokrzyżowała pogoda. Przez deszcz krakowianie nie wystartowali w żadnym z zaplanowanych sparingów.

Speedway Wanda Instal Kraków - KSM Krosno 48:42

Wanda: Harris 12+3 (3,2*,3,2*,2*), Mazur 5+1 (2*,3,t,u,d), Pytel 2 (d,1,1,0), Hougaard 13 (1,3,3,3,3), Suchecki 9 (2,1,2,1,3), Budzyń 5 (2,0,0,3), Nowiński 2+2 (1*,1*,0)

KSM: Chrzanowski 6 (1,2,1,2), Koza 6+1 (0,w,3,2*,1), Rempała 10+2 (2*,3,1*,3,1), Malitowski 8+1 (3,2*,2,1,d), Jabłoński 8 (3,1,2,0,2), Zgardziński (gość) 4+1 (3,0,1*), Turowski 0 (0,0,0)

Więcej o: