Cracovia. Deleu: Stęsknię się za meczami

W ten weekend ekstraklasa nie gra z powodu przerwy na mecze reprezentacji. Większość piłkarzy Cracovii ma więc dwa tygodnie przerwy od ligowej piłki. Dłużej na występ czeka Deleu.

Facebook?  | A może Twitter? 

Obrońca Cracovii musiał bowiem pauzować już w Szczecinie. Nie zagrał z Pogonią, bo tydzień wcześniej w spotkaniu z Legią Warszawa otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie.

- Oczywiście, że stęsknię się za meczami. Pauzowałem w ostatniej kolejce, a teraz od razu przyszła przerwa na kadrę. To oznacza aż trzy tygodnie bez gry! Następny mecz mamy u siebie z Górnikiem Łęczna i mam nadzieję, że zagram i pomogę drużynie zrobić wszystko, by trzy punkty zostały w Krakowie - zaznacza Brazylijczyk w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Na razie wraz z resztą drużyny przygotowuje się do spotkania. Krakowianie są już pewni występu w grupie mistrzowskiej, ale punkty zdobyte w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego mogą okazać się ważne w walce o utrzymanie miejsca na podium.

- Można powiedzieć, że trenujemy w tym tygodniu podobnie jak zawsze, choć są to trochę bardziej intensywne treningi. Te dwa tygodnie przerwy to czas, który musimy wykorzystać na to, by dobrze przygotować się od strony fizycznej - mówi Deleu.

W zajęciach nie biorą udziału piłkarze powołani do reprezentacji. W czwartek zagrał tylko jeden z nich. Hubert Adamczyk zagrał przez 61 minut w meczu kadry U-19 z Irlandią Północną. Polsa wygrała 2:1.

Więcej o: