Paulus Arajuuri (Lech Poznań) opublikował zdjęcie z Kasprem Hamalainenem (Legia Warszawa). "Nie przestaniemy się przyjaźnić"

- To naprawdę śmieszne, jeśli ktoś pomyślał, że po odejściu Kaspra do Legii przestanę się z nim przyjaźnić - powiedział obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri w rozmowie z fińskim portalem sportti.com. I na instagramie opublikował zdjęcie z Hamalainenem, a w sieci zawrzało.

Właściwie wspólne zdjęcia opublikowali obaj piłkarze. Najpierw Kasper Hamalainen wrzucił zdjęcie z Paulusem Arajuurim na twitterze, które podpisał: "Trzymaj się blisko swoich przyjaciół, ale jeszcze bliżej swoich wrogów".

Paulus Arajuuri opublikował zdjęcie z Kasprem Hamalainenem i dwoma innymi reprezentantami Finlandii na instagramie. Nie okrasił go żadnym opisem, ale mimo to, w komentarzach pod zdjęciem zawrzało.

Paulus Arajuuri i Kasper Hamalainen przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Finlandii we Wrocławiu, gdzie w sobotę zmierzą się w towarzyskim meczu z Polską. To właściwie ich pierwsze spotkanie od czasu, gdy zimą Hamalainen zdecydował się przyjąć ofertę Legii Warszawa, po tym jak wygasł jego kontrakt z Lechem Poznań. Rozwścieczyło to poznańskich kibiców, którzy dali temu wyraz w niedawnym meczu Kolejorza z Legią przy Bułgarskiej w Poznaniu. Gdy Hamalainen wchodził na boisko fani niemiłosiernie gwizdali. - To było niesamowicie absurdalne przeżycie - opowiadał Arajuuri później fińskim dziennikarzom, którzy przyjechali na to spotkanie. - Przecież nie tak dawno wspólnie świętowaliśmy mistrzostwo Polski.

Przejście Hamalainena do Legii w połowie sezonu zdziwiło wszystkich piłkarzy Lecha Poznań. Niektórych, tak jak kapitana Łukasza Trałkę, rozwścieczyło. Nawet Paulus Arajuuri mówił, że jest decyzją swojego rodaka zaskoczony. Teraz lechita tłumaczy jednak, że ta sytuacja nie wpłynęła na ich długoletnią znajomość. - Kappe to świetny facet, z którym mam wspaniałe wspomnienia. Byłem pierwszym, który miał nadzieję, że zostanie w Lechu. Oczywiście nadal jesteśmy przyjaciółmi - tłumaczył Arajuuri.

Przed meczem Lecha z Legią w Poznaniu Kasper Hamalainen nie rozmawiał za bardzo z piłkarzami Kolejorza. Niektórzy, nie kryli niechęci do niego. - W zasadzie rozmawiałem tylko z Paulusem i Kebbą Ceesayem. Koncentrowałem się na meczu - uciął Hamalainen. Arajuuri był jednak zdegustowany przyjęciem Hamalainena przez kibiców Lecha. - W życiu są sprawy ważniejsze niż piłka nożna. Futbol nie może mieć wpływu na życie prywatne. To w zasadzie śmieszne, jeśli ktoś pomyślał, że po odejściu Kaspra do Legii przestaniemy się przyjaźnić - powiedział Arajuuri, który ma ważny kontrakt z Lechem Poznań tylko do końca 2016 roku.

Zobacz wideo
Więcej o: