Dwa gole Karola Świderskiego i wygrana reprezentacji

Reprezentacja Polski do lat 19 od wygranej 2:1 z Irlandią Północną rozpoczęła rywalizację w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Oba gola dla biało-czerwonych zdobył Karol Świderski z Jagiellonii

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kadra prowadzona przez trenera Rafała Janasa gra w grupie czwartej eliminacji, która rywalizuje obecnie w Holandii. Polacy zmagania rozpoczęli bardzo dobrze, bo od wygranej z Irlandią Północną. Świetnie w tym meczu spisał się Karol Świderski. Piłkarz Jagiellonii w 13. minucie wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Kolejne trafienie Świderski zaliczył w 84. minucie, a ten gol dał wygraną Polakom. Piłkarz Jagiellonii mógł też zdobyć trzecią bramkę, ale po jednym z jego strzałów futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Świderski na murawie przebywał do 87. minuty. Całe spotkanie w bramce biało-czerwonych rozegrał golkiper Jagiellonii Bartłomiej Drągowski.

Kolejny mecz Polacy zagrają w sobotę, zmierzą się wówczas z Ukrainą.

Polska - Irlandia Północna 2:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Karol Świderski (14. i 84.) - Shayne Lavery (33.).

Polska: Drągowski - Kwaśniewski, Chruściel, Wieteska Ż, Gumny - Jóźwiak Ż, Purzycki, Górka (77. Hołownia), Adamczyk (61. Janicki), Kownacki - Świderski Ż (87. Piotrowski).

źródło: Okazje.info