ASW Knockout ma czterech mistrzów Ziem Zachodnich

Kolejnymi sukcesami może pochwalić się zielonogórska Akademia Sportów Walki Knockout. Jej zawodnicy w miejscowości Dąbcze niedaleko Leszna zdobyli m.in. cztery tytuły mistrzów Ziem Zachodnich w kickboksingu.

Bardzo dobre pojedynki stoczyli kadrowicze, 20-letni Kacper Frątczak (86 kg) i 19-letni Rafał Gąszczak (91kg). Obaj rywalizowali w gronie seniorów, wygrali swoje walki, traktując je jako kolejny etap przygotowań do październikowych mistrzostw Europy w Grecji. - Rafał ze swoim rywalem walczył po raz drugi, i po raz drugi zwyciężył. Kacper trafił na rywala silnego i leworęcznego, walczącego z odwrotnej pozycji. "Chińczyk" szybko znalazł receptę na przeciwnika, już w pierwszej minucie go zastopował, rywal był liczony. Wznowiona walka to dokończenie działa, tym razem prawy highkick sprawił, że przeciwnik naszego zawodnika został poddany - relacjopnuje Tomasz Pasek, trener w ASW Knockout.

Nie zawiedli również juniorzy młodsi zielonogórskiego klubu. 15-letni Dominik Sawicki i o rok starszy Michał Niemiero wygrali swoje walki finałowe, odpowiednio w kategorii wagowej 57 i 81 kg. - Dominik od początku zdecydowanie prowadził walkę pod swoje dyktando, doprowadzając rywala do liczenia już w pierwszej rundzie. Ostatecznie wygrał na punkty - mówi Tomasz Pasek. - Swojego rywala zdominował również Michał, który wygrał w drugiej rundzie przez TKO. Realizował założenia taktyczne i kontrolował starcie, metodycznie obijając swojego rywala. Nasi podopieczni z najkrótszym stażem dali wyśmienite walki lecz przegrali na punkty, nie dostając się do finałów.17-letni Dionizy Warszczuk startujący w wadze 67 kg musiał uznać wyższość rywala z Kalisza, toczącego już zawodowe boje. Różnica w doświadczeniu bardzo duża, ale najważniejsze jednak, że nasz zawodnik ma serce do walki. Wielkim wyzwaniem było starcie Dawida Gąsiorka w wadze 63,5 kg, który stoczył walkę z zawodnikiem z kategorii 67 kg, gdyż ten nie miał rywala w swojej wadze. Olbrzymia wola walki naszego 16-letniego kickboksera nie wystarczyła by pokonać rywala z Piotrkowa Trybunalskiego. Dawid stanął na trzecim stopniu podium. Teraz przed naszymi sportowcami mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w formule full contact.