Lech Poznań ukarany za mecz z Legią Warszawa. Abdul Aziz Tetteh za swój faul - nie

Ghańczyk Abdul Aziz Tetteh uniknie kary za nadepnięcie okolic krocza leżącego na ziemi Guilherme podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Kolegium Sędziów uznało, że sędzia meczy Szymon Marciniak widział zajście, więc obowiązuje jego ocena zdarzenia

Sędzia Szymon Marciniak nie ukarał Abdula Aziza Tetteha za nadepnięcie na brzuch i krocze Guilherme w 98. minucie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Kolegium Sędziów poinformowało w komunikacie, że:

" Komisja Ligi nie wszczęła postępowania dyscyplinarnego w sprawie zdarzenia z udziałem Abdula Aziza Tetteha z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że sędzia widział zachowanie Tetteha z 98. minuty meczu. Zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi może nałożyć karę dyskwalifikacji na zawodnika tylko i wyłącznie, gdy zdarzenie nie zostało dostrzeżone przez sędziego."

Lech Poznań został za to ukarany przez Komisję Ligi karą 10 tys. zł za zachowanie kibiców podczas meczu z Legią Warszawa. Dodatkowo na klub został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców Lecha Poznań na jeden mecz Ekstraklasy oraz jeden mecz zakazu wyjazdowego na mecz z Legią Warszawa w zawieszeniu na 6 miesięcy. Klub z Warszawy za zachowanie swoich kibiców otrzymał 6 tys. zł kary.

Więcej o: