Będzie galaktyczny mecz w Lidze Mistrzów: Barcelona - THW Kiel

THW Kiel to trzecia drużyna, która znalazła się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Niemcy awans zapewnili sobie po wysokim zwycięstwie u siebie z Pick Szeged 36:29.

Podopieczni Alfreda Gislasona musieli odrobić cztero bramkową stratę (na Węgrzech po fatalnej końcówce przegrali bowiem 29:33). Odrobili ją już do przerwy, bo wygrywali 18:14. Bohaterem drugiej połowy był Niklas Landin. Duński bramkarz w ostatnim kwadransie obronił trzy rzuty karne (m.in. dwa świetnie spisującego się wcześniej Deana Bombaca, który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce). Niemcy niesieni głośnym dopingiem kibiców jeszcze w 52. minucie prowadzili tylko 29:26 i w tym momencie byli poza Champions League. Przez pięć kolejnych minut zdobyli jednak pięć bramek z rzędu.

W walce o Final Four THW Kiel zmierzy się z obrońcą trofeum FC Barceloną. Pozostałe mecze 1/8 finału - m.in. Vive Tauron Kielce - Mieszkow Brześć zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.