Torunianie z powodzeniem walczyli w MP północnej w karate [ZDJĘCIA]

W miniony weekend w Chełmnie odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski Północnej Kyokushin Karate.

W zawodach, których współorganizatorem była Polska Federacja Kyokushin Karate, wzięło udział 195 zawodników z 21 klubów, m.in. z Bydgoszczy, Chełmna, Gdańska, Golubia-Dobrzynia, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Międzyzdrojów, Solca Kujawskiego, Wąbrzeźna i oczywiście z Torunia.

Zawodnicy ćwiczący na co dzień w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin doskonale sobie poradzili, zdobywając w konkurencji kata pierwsze, a w kumite trzecie miejsce drużynowo.

Indywidualnie w konkurencji kata dziewcząt do lat 14 pierwsza była Zuzanna Mowińska, a wśród chłopców Błażej Szymański. Daria Plewa zajęła trzecie miejsce w kategorii kata dziewcząt do lat 16, zaś w przeznaczonej dla starszych zawodników konkurencji kata open kobiet Anita Chojnicka została Mistrzynią Polski Północnej, a Katarzyna Socha zajęła trzecie miejsce. Jeszcze lepiej poradzili sobie panowie, gdzie tytuł Mistrza Polski Północnej zdobył Łukasz Gruźlewski, a wicemistrzem został Bogdan Sojka.

Kwintesencją karate są oczywiście walki, czyli konkurencja kumite. Tutaj zawodniczki i zawodnicy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin także poradzili sobie doskonale. Aby wyniki były miarodajne wszyscy startujący zostali podzieleni na siedem kategorii wiekowych, w których - dodatkowo - dokonano podziału na kategorie wagowe. Do zdobycia było 29 tytułów mistrzowskich, z czego trzy trafiły do Torunia. Swoje kategorie wygrali: Kacper Czołgowski, Katarzyna Socha i Bartosz Korcala. Klub zdobył także dwa tytuły wicemistrzowskie, po które sięgnęli Klaudia Kuligowska i Bogdan Sojka.

Kilku zawodników ćwiczących w TKKK stanęło także na najniższym stopniu podium. I tak trzecie miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Zuzanna Binkowska, Maja Sławecka, Oliwia Niejadlik, Jakub Zieliński, Mariusz Korcala i Krzysztof Jaruszewski.

Organizowane przez Chełmiński Klub Kyokushin Karate zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Zebrani widzowie mogli podziwiać widowiskowe pokazy kata i emocjonujące walki, czasami - jak to w sporcie - mające dramatyczny przebieg. Następne Mistrzostwa - już za rok.

Więcej o: