WTA Katowice Open 2016. Emocje już w eliminacjach. Duże nazwiska

Organizatorzy turnieju tenisowego Katowice Open 2016 zamknęli listę zgłoszeń do turnieju eliminacyjnego. Rozgrywki eliminacyjne rozpoczną się 2 kwietnia, a rozstrzygające mecze o wejście do turnieju głównego zostaną rozegrane w poniedziałek, 4 kwietnia.

Facebook?  | A może Twitter? 

Zestawienie otwierają bardzo dobre zagraniczne tenisistki, m.in. Chorwatka Donna Vekic, sklasyfikowana na 94. miejscu w światowym rankingu WTA, Holenderka Kiki Bertens, triumfatorka turnieju WTA International w marokańskim Fezie w 2012 roku oraz Czeszka Klara Koukalova, która na swoim koncie ma trzy zwycięstwa w turniejach rangi WTA.

Obok nich na korcie pojawi się Daniela Hantuchova, półfinalistka Australian Open z 2008 roku w grze pojedynczej i zwyciężczyni czterech turniejów wielkoszlemowych w grze mieszanej. Lista uczestniczek eliminacji zamknęła się na 194. miejscu w rankingu WTA.

W turnieju eliminacyjnym wezmą udział 32 zawodniczki, w tym 28 tenisistek, które zostały zakwalifikowane na podstawie rankingu WTA oraz cztery tenisistki z "dzikimi kartami". Dwie z nich otrzymały: Weronika Falkowska - halowa mistrzyni Polski juniorek oraz Anastasja Szoszyna - halowa mistrzyni Polski kobiet.

- Drabinka tegorocznych rozgrywek eliminacyjnych jest bardzo mocna. Dotychczasowe osiągnięcia zawodniczek, które zawalczą o udział w turnieju głównym, są znaczące. Jestem przekonany, że mecze eliminacyjne zapewnią najwyższy poziom sportowych zmagań na korcie - powiedział Paweł Owczarz, dyrektor turnieju WTA Katowice Open.

Więcej o: