Stadion Śląski. Wielki marsz nordic walking

Stadion Śląski zaprasza w sobotę, 9 kwietnia na III Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. 

Facebook?  | A może Twitter? 

- Zawody będą okazją do zademonstrowania prawidłowej techniki chodzenia z kijkami oraz sprawdzianem własnej kondycji. Liczymy na wspólną, dobrą zabawę. Zależy nam też na integracji społeczności nordic walking - mówi Jolanta Fujawa, odpowiadająca za projekt ze spółki Stadion Śląski.

- Zachęcamy do przybycia całymi rodzinami, to ma być prawdziwe święto nordic walking. Można wystartować w marszu indywidualnie lub grupami zorganizowanymi. Przygotowujemy wiele atrakcji i niespodzianek, między innymi występ zespołu tanecznego, wspólną rozgrzewkę, którą poprowadzi certyfikowany instruktor fitness i tańca. Będzie można bezpłatnie zrobić sobie pomiar tkanki tłuszczowej i skorzystać z porad dietetyka - podkreśla Fujawa.

Marsz odbędzie się na dwóch dystansach 5 i 10 km. Start i meta usytuowane będą na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego, a trasa będzie prowadziła parkowymi alejami. Podczas zawodów będzie obowiązywał elektroniczny pomiaru czasu. Przed startem w Biurze Zawodów, razem z numerem startowym, każdy uczestnik otrzyma specjalny chip, który na mecie trzeba będzie zwrócić. Wpisowe wynosi 20 zł od uczestnika.

- Oprócz tradycyjnych nagród dla zawodników i zawodniczek, którzy znajdą się na podium, przygotowujemy także nagrody dla najliczniejszej grupy zorganizowanej oraz dla najmłodszych i najstarszych uczestników. Wszyscy, którzy ukończą marsz, otrzymają pamiątkowe medale. Na mecie mogą też liczyć na wodę oraz posiłek regeneracyjny - zachęca lider projektu, Jolanta Fujawa.

Do imprezy można już zapisywać się za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ.

a także:

- telefonicznie pod numerami telefonów 32 603 26 03, 32 603 26 80,

- za pomocą poczty elektronicznej na adres: jolanta.fujawa@stadionslaski.pl w terminie do 6 kwietnia do godz. 15 lub w dniu zawodów, w biurze zawodów do godziny 10.

Termin i miejsce, dystans:

data: 9.04.2016 r.

miejsce startu i mety: Stadion Śląski

trasy, dystans:

Trasa 1 - 10 km (pętla 2 x 5 km)

Trasa 2 - 5 km

Program imprezy:

godz. 9 - otwarcie Biura Zawodów,

godz. 10.30 - zamknięcie list startowych,

godz. 10.30 - rozgrzewka i odprawa techniczna,

godz. 11. - wymarsz zawodników Trasa nr 1 - 10 km,

godz. 11.10 - wymarsz zawodników Trasa nr 2 - 5 km,

godz. 13 - zakończenie pomiaru czasu,

godz. 13 -14. - imprezy towarzyszące oraz dekoracja zawodników,

godz. 14 - zamknięcie zawodów

Więcej o: