Gruzin Lasha Dvali przejdzie do historii Śląska? Ma duże szanse

Gruzin Lasha Dvali może zostać trzecim w historii Śląska obcokrajowcem, który podczas reprezentowania barw wrocławskiego klubu zagra w pierwszej drużynie swojego kraju. Wyróżniający zawodnik WKS-u dostał powołanie na spotkanie z Kazachstanem.

Pierwszym był Eric Mouloungui. Czarnoskóry piłkarz posiadający dwa obywatelstwa francuskie i gabońskie grał w Śląsku w 2013 roku. Był wypożyczony do Wrocławia z Al-Wahada FC i w tym okresie trzykrotnie wystąpił w reprezentacji Gabonu. W sumie ma rozegranych 39 meczów w narodowej drużynie,

Drugim zawodnikiem Śląska grającym w reprezentacji swojego kraju był Dalibor Stevanović. Pomocnik występował w zespole z Oporowskiej w latach 2012-14. W tym czasie w kadrze Słowenii zagrał trzy razy. Przeciwko Kanadzie, Urugwajowi oraz Argentynie.

Teraz w ich ślady ma szanse pójść Gruzin Dvali. Jego występy w Śląsku docenił Vladimir Weiss. Znany słowacki szkoleniowiec został tydzień temu selekcjonerem reprezentacji Gruzji i zdecydował się powołać piłkarza WKS-u na towarzyskie spotkanie z Kazachstanem.

20-letni Lasha Dvali dotychczas trzykrotnie zakładał strój pierwszej reprezentacji Gruzji. Zagrał w sumie 266 minut w kadrze - w spotkaniach eliminacji EURO 2016 z Niemcami oraz Polską, a także w towarzyskim meczu z Ukrainą.

Więcej o: