Lech Poznań - Legia Warszawa. Prowokacyjny wpis Kaspra Hamalainena o Łukaszu Trałce

?To było przeżycie, którego nigdy nie zapomnę? - pisze o występie w sobotnim meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa Kasper Hamalainen i wbija szpilkę kapitanowi Kolejorza Łukaszowi Trałce.

W niedzielny wieczór Kasper Hamalainen wrócił na Twitterze do meczu przy Bułgarskiej. Fin zagrał w nim przez kilkanaście minut, w trakcie których był niemiłosiernie wygwizdany i lżony przez poznańską publiczność, która nie może zapomnieć piłkarzowi, że zimą odszedł z Kolejorza i podpisał kontrakt z jego największym rywalem.

Kasper Hamalainen w paru zdaniach pisze, że występ w Poznaniu był dla niego przyjemnością, dziękuje za wsparcie kolegom z drużyny i twierdzi, że na zawsze zapamięta ten wieczór.

W postcriptum piłkarz Legii Warszawa odnosi się jeszcze do zachowania Łukasza Trałki. Kapitan Lecha Poznań przy każdej okazji ostro atakował Kaspra Hamalainena, ale ten unikał walki, jakby nie chciał dać się sprowokować byłemu koledze z drużyny. "Trałka ran into a wall" - pisze Fin, co można rozumieć dosłownie, że lechita zderzył się ze ścianą, albo w przenośni: że zachowanie piłkarza Kolejorza to wyraz jego bezradności w sytuacji bez wyjścia.

Dodajmy jeszcze, że Kasper Hamalainen założył konto na Twitterze w marcu 2013 roku, a więc krótko po podpisaniu kontraktu z Lechem Poznań. Przez półtora roku publikował wiele wpisów, ale tylko niektóre były poświęcone sprawom sportowym. W sierpniu 2014 roku przestał się udzielać na Twitterze, a wrócił do niego dopiero półtora tygodnia temu.

Więcej o: