Lech Poznań - Legia Warszawa. 17-latek w pierwszym składzie Kolejorza!

Kapitan Lecha Poznań Łukasz Trałka zagra od pierwszej minuty przeciwko Legii Warszawa. W wyjściowym składzie po raz pierwszy znalazł się Kamil Jóźwiak. W ekipie mistrzów kraju zabraknie reprezentanta Polski Karola Linettego.

Po tym jak kilkunastu piłkarzy Lecha Poznań miało w tygodniu problemy ze zdrowiem, wytypowanie pierwszej jedenastki na mecz z Legią Warszawa było niemałym wyczynem. Ostatecznie mistrzowie Polski będą musieli sobie w sobotni wieczór poradzić bez Karola Linettego, Gergo Lovrencsicsa, Vladimira Volkova i kontuzjowanego od dłuższego czasu Marcina Robaka. Zawieszony za kartki jest Marcin Kamiński.

Trener Jan Urban po raz pierwszy postawił na Kamila Jóźwiaka, który dopiero niedawno zadebiutował w ekstraklasie, a wszystkie cztery występy zaliczył po tym, jak wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh - Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Darko Jevtić - Nicki Bille.

Rezerwowi Lecha Poznań: Krzysztof Kotorowski, Sisi, Kebba Ceesay, Robert Gumny, Dariusz Dudka, Dawid Kownacki.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Bułgarskiej o godz. 20.30 Relacja w sport.pl.

Więcej o: