Śląsk - Ruch. Adam Kokoszka: Ostatni mecz pokazał, że w obronie jest dużo do poprawy

Występ Adama Kokoszki w meczu z Ruchem stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Piłkarz zapewnia jednak, że o odpowiednie nastawienie zespołu można być spokojnym.

- Nie trenowałem przez kilka dni i choć czuję lekką poprawę, na razie jeszcze nie mogę wejść na najwyższe obroty - tłumaczy popularny "Kokos", który z powodu urazu opuścił mecz z Koroną Kielce (2:2).

Zawodnik podkreśla, że drużyna jest świadoma tego, jak bardzo w ostatnim czasie zmniejszył się margines błędu. - Atmosfera jest bojowa. Każdy zdaje sobie sprawę z sytuacji w tabeli i tego, jak bardzo potrzebujemy punktów. Dużo czasu poświęcamy taktyce, bo spotkanie z Koroną, w którym mimo prowadzenia straciliśmy dwie bramki i ostatecznie zremisowaliśmy, pokazało, że w obronie jest dużo do zrobienia - przyznaje Kokoszka

I dodaje: - Chorzowianie grają przede wszystkim skutecznie. Nie stwarzają sobie zbyt wielu sytuacji, ale gdy one już się pojawią, to je wykorzystują. Często nastawiają się na grę z kontry, tak jak podczas naszego meczu jesienią. Jestem jednak przekonany, że trener Rumak dobrze nas przygotuje.

Mecz Śląsk - Ruch dziś o godz. 18 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl.

Więcej o: