Cerrad Czarni vs Lotos Trefl 3:1. Mecz w ocenie trenerów i kapitanów

Pojedynek siatkarzy Cerradu Czarnych Radom z Lotosem Treflem Gdańsk o punkty PlusLigi trwał 120 minut. Po dwóch godzinach rywalizacji powody do radości mieli radomianie, którzy wygrali 3:1

Powiedzieli po meczu w Radomiu

Raul Lozano, trener Cerradu Czarnych

- Przede wszystkim nasze szanse na zwycięstwo wzrosły już przed meczem, kiedy okazało się że w drużynie z Gdańska nie zagra Mateusz Mika. Brak kluczowego dla tego zespołu siatkarza był widoczny. Zagraliśmy na dobrym poziomie, wygrywając zasłużenie. Mój zespół miał w tym spotkaniu trudne momenty. Popełnialiśmy błędy, ale szybko wracaliśmy do swojego poziomu.

Andrea Anastasi, trener Lotosu

- Gratuluję Raulowi zwycięstwa. Nie jestem zły, że mnie pokonał. To mój przyjaciel. Czarni jak najbardziej zasłużyli na wygraną. Mieliśmy okazję na chociaż punkt w meczu z Czarnymi. Niestety, popełniliśmy zbyt dużo błędów w ataku i na zagrywce. Nie ma co ukrywać, dopadł nas kryzys, z którego musimy się wydostać. W 2016 roku nie gramy na swoim najwyższym poziomie, ale wciąż mamy na to szansę. Czarni mają bardzo dobry zespół. Niczym nas nie zaskoczyli, jednak grali lepiej i mają trzy punkty.

Daniel Pliński, kapitan Czarnych

- Fajnie jest zwyciężyć z tak mocnym zespołem. Cieszymy się, bo naprawdę mamy z czego. Oczywiście nie popadamy w przesadny optymizm, tylko walczymy dalej. Teraz będzie dwa tygodnie na pracę przed kolejnym meczem. Byłoby piękną sprawę ugrać na Skrze jakieś punkty. Na razie jenak proszę pozwolić nam się pocieszyć ze zwycięstwa z Treflem.

Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu

- Gratuluję Czarnym zwycięstwa. Poza momentem w trzecim secie [gdańszczanie wygrali 25:23 - przyp. red.] nie mieliśmy w tym spotkaniu nic do powiedzenia. Gospodarze grali dobrze i skutecznie. nam nie pozostaje nic innego, jak szybko pozbierać się po tej porażce. Liczymy, że ciężką pracą szybko odbudujemy swoją dyspozycję.

Więcej o: