Rutynowany napastnik Górnika wzmocni klub z Wieniawy

Wszystko wskazuje na to, że piłkarz Górnika Łęczna Paweł Buzała będzie wiosną grał w barwach III-ligowej Lublinianki.

Ostatnio zawodnik trenował z rezerwami łęczyńskiego klubu i prowadził zajęcia z młodzieżą Akademii Piłki Górnika Łęczna. -

- Chciałbym swoich sił spróbować jeszcze wyżej niż IV liga. Wiem, że umiejętności mam, ale zawsze to boisko wszystko zweryfikuje. Mam nadzieję, że w Lubliniance się odbuduję i powalczę o propozycję gry w wyższej lidze. Z pracy z dziećmi nie rezygnuję, ponieważ swoją przyszłość wiążę z zawodem trenera - mówi na klubowej stronie internetowej Buzała.

Ten 30-letni zawodnik trafił do Górnika w 2014 roku i jest w nim do tej pory - z przerwą na półroczne wypożyczenie do Bytovii Bytów. Bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy jest trener Lublinianki Marek Sadowski. Należy podkreślić dobre współdziałanie Górnika z innymi drużynami naszego regionu, bo przecież w Motorze występuje trzech graczy związanych z Łęczną: Tomasz Tymosiak, Paweł Socha i Michał Paluch. - Cieszymy się, że mamy taką możliwość współpracy z Motorem i Lublinianką. To zasłużone dla piłki w naszym regionie kluby. Ekstraklasa jest dla Lubelszczyzny wielkim wyzwaniem i motorem napędowym dla piłki regionalnej. Robimy wszystko, żeby Górnik się utrzymał i żebyśmy mogli dalej cieszyć się futbolem na najwyższym poziomie - podkreślił prezes Górnika Artur Kapelko.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU