Lech Poznań przekaże pieniądze z biletów na rzecz Waldemara Piątka

5 zł z każdego biletu na mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław (1 kwietnia) zostanie przekazany na leczenie byłego bramkarza Lecha Waldemara Piątka. Zdobywca Pucharu Polski z 2004 roku od lat zmaga się z chorobą wątroby

To z jej powodu musiał przedwcześnie zakończyć karierę. W 2005 roku zapalenie wątroby typu C spowodowało, że przestał grać.

Jak podaje Lech Poznań, były bramkarz Kolejorza z chorobą walczy do dziś. Lekarze jego stan zdrowia oceniają jako stabilny i z tego powodu leków w pełni refundowanych przez NFZ może nie otrzymać jeszcze nawet przez kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy.

Trwająca 12 tygodni terapia bezinterferonowa, której miałby się poddać, cieszy się niezwykłą skutecznością, wynoszącą ponad 90 procent. Szanse na pełny powrót do zdrowia są na tyle duże, że lekarze sami polecają wziąć sprawy we własne ręce, zwłaszcza gdy nie ma się szans na szybkie skorzystanie z refundacji. To się jednak wiąże z kosztami.

Stąd akcja, która rozpoczyna się już w sobotę, podczas meczu Kolejorza z Legią Warszawa, bo już wtedy można kupować bilety na kolejne spotkanie ze Śląskiem Wrocław.

Z każdego sprzedanego biletu na mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław (1 kwietnia) na leczenie Waldemara Piątka przeznaczone zostanie 5 złotych. Niebawem zlicytowane zostaną numer startowy 9. Poznań Półmaratonu (1922), oraz koszulki m.in. reprezentantów Polski. Uruchomione zostanie specjalne konto, na które będzie można wpłacać cegiełki, a w czasie pierwszego kwietniowego spotkania Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań przeprowadzi zbiórkę pieniędzy dla byłego bramkarza Kolejorza.

Więcej o tej sprawie napiszemy w przyszłym tygodniu.

Więcej o: