Reprezentacja Polski. Karol Linetty z Lecha Poznań powołany na mecze z Serbią i Finlandią

Pomocnik Lecha Poznań Karol Linetty mimo urazu żeber otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na towarzyskie mecze z Serbią w Poznaniu i Finlandią we Wrocławiu.

Powołania na najbliższe towarzyskie mecze reprezentacji Polski przed Euro 2016 otrzymało aż dziewięciu piłkarzy z polskiej ligi. W tym gronie jest jedyny lechita, Karol Linetty, który ostatnio zmagał się ze złamanym żebrem. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać w sobotnim klasyku ekstraklasy przeciwko Legii Warszawa. - Jeśli żebro choć trochę się zrośnie to będę chciał zagrać - mówił jeszcze we wtorek Linetty. Do końca nie było wiadomo też, czy gracz Kolejorza będzie mógł wziąć udział w meczach kadry narodowej. Teraz wiadomo jednak, że 21-letni pomocnik dzień po meczu z Legią stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpocznie się w hotelu Sheraton w Poznaniu.

Powołania na mecze z Serbią i Finlandią otrzymało aż pięciu piłkarzy Legii Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec i Ariel Borysiuk. Oprócz tego w kadrze znaleźli się też Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk), Bartosz Kapustka (Cracovia) i Filip Starzyński (Zagłębie Lubin). Selekcjoner Adam Nawałka nie powołał tym razem m.in. Sebastiana Mili i Sławomira Peszko z Lechii oraz Mariusza Stępińskiego z Ruchu Chorzów.

Reprezentacja Polski, która przygotowuje się do Euro 2016, zmierzy się z Serbią w środę 23 marca w Poznaniu, a trzy dni później we Wrocławiu zagra z Finlandią.

Więcej o: