Juniorzy Vive powalczą o złoty medal? Bernacki: Półfinał to nasz mecz sezonu

Juniorzy Vive Tauron Kielce w piątek rozpoczną rywalizację w Final Four mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Podopieczni Rafała Bernackiego na turnieju rozgrywanym w Piekarach Śląskich w półfinale zmierzą się z zespołem MKS MOS Wrocław. Początek spotkania w piątek o godz. 16. Dwie i pół godziny później na parkiet wyjdą gospodarze - Olimpia oraz Orlen Wisła Płock. - Nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość. Od pierwszego meczu w tych rozgrywkach żyliśmy każdym kolejnym meczem. Półfinał to dla nas spotkanie sezonu. Bardzo chcemy go wygrać i zagrać w finale - mówi portalowi kielce.sport.pl Rafał Bernacki, trener juniorów Vive Tauron Kielce.

Z półfinałowym przeciwnikiem kielczanie mają bardzo dobrą historię spotkań. - Nie raz graliśmy z Wrocławiem i z reguły wygrywaliśmy. Ostatni raz zmierzyliśmy się w ubiegłym roku w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów. Wygraliśmy we Wrocławiu różnicą dziewięciu bramek. Trzeba jednak pamiętać, że są to bardzo młodzi zawodnicy, więc ważna jest dyspozycja dnia, a nieprzewidywalność zdecydowanie większa niż u seniorów. Ostatnie wyniki w lidze pozwalają nam jednak z optymizmem patrzeć na ten turniej - dodaje trener Bernacki.

Do Piekar Śląskich zabrał on najmocniejszy skład. W kieleckiej ekipie zagrają m.in. Branko Vujović, Bartłomiej Bis, Jakub Bulski oraz Krzysztof Markowski. Wszyscy mają za sobą występy w pierwszej drużynie Tałanta Dujszebajewa. - Mocno na nich oczywiście liczymy, ale decydująca będzie postawa... obrony. Jeśli w tej formacji zagramy tak jak potrafimy, to powinno być dobrze - podkreśla Bernacki.

Wszystkie spotkania turnieju będzie można oglądać na stronie www.imprezylive.pl. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę o godz. 15. Wielki finał tego samego dnia o godz. 17.30.

Więcej o: