Batalia o półfinał. Azoty grają w Głogowie z Chrobrym

Meczem z Chrobrym z Głogowie piłkarze ręczni Azotów rozpoczynają rywalizację o awans do półfinału mistrzostw Polski. Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki są puławianie.

W tej fazie rozgrywek gra się dwa spotkania, a do kolejnej rundy awansuje zwycięzca dwumeczu. W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi okazali się puławianie. Na Dolnym Śląsku wygrali 35:26, a najskuteczniejszym graczem w ich szeregach był zdobywca dziewięciu bramek Nikola Prce. Z takim samym dorobkiem zakończył mecz najlepszy w tej potyczce snajper Chrobrego Marek Świtała.

Warto dodać, że zespole z Głogowa, którego liderem jest reprezentacyjny kołowy Bartosz Jurecki, jednocześnie drugi trener drużyny występuje też dwóch zawodników broniących niegdyś barw Azotów - wychowanek puławskiego klubu Krzysztof Tylutki i Adam Babicz.

W drugim spotkaniu Azoty wygrały jeszcze wyżej (36:22), z tym że z powodu kontuzji nie grał w nim Jurecki. Zresztą ten zawodnik jest jedynym graczem z Chrobrego powołanym przez selekcjonera kadry narodowej Tałanta Dujszebajewa na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W Azotach takich piłkarzy jest dwóch - skrzydłowy Przemysław Krajewski i lewy rozgrywający Rafał Przybylski. Natomiast środkowy rozgrywający Piotr Masłowski jest w rezerwie. - Powinniśmy ten mecz wygrać, choć przestrzegłem zawodników, aby nie podchodzili do rywala w sposób nonszalancki - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Jesteśmy brązowym medalistą mistrzostw Polski, więc drużyny się na nas spinają, szczególnie groźne jest to w tej fazie rywalizacji, gdzie o wejściu do strefy medalowej decydują wyniki dwóch spotkań. Poza tym u siebie każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Natomiast jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to z powodu kontuzji nie zagrają Jakub Krupa i Patryk Kuchczyński.

Początek sobotniego meczu wyznaczono na godz. 16. Rewanż odbędzie się w środę - 23 marca w Puławach

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Zestaw pozostałych par ćwierćfinałowych: Zagłębie Lubin - Vive Tauron Kielce (rozegrano awansem 25:40), Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock, KPR RC Legionowo - MMTS Kwidzyn.