Firma z Bielska-Białej sponsorem reprezentacji Polski w rugby

Grupa Murapol została głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Rugby. Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy we współpracy z Polskim Związkiem Rugby ma pomóc w profesjonalizacji i propagowaniu tej dyscypliny. Z nowym sponsorem na koszulkach kadrowicze zaprezentują się na boisku już w najbliższą sobotę, podczas meczu Pucharu Narodów Europy z Belgią.

Murapol stał się sponsorem trzech reprezentacji seniorskich, w tym kadry kobiet. W ramach współpracy ogólnopolski deweloper wesprze związek w profesjonalizacji, rozwoju i popularyzacji polskiego rugby. Logo Murapolu pojawi się na sprzęcie, z którego korzysta reprezentacja, w tym na strojach meczowych. Umowa sponsorska parafowana przez Jarosława Matusiaka, pełnomocnika zarządu Murapol S.A. oraz Serge Bosca, szefa Polskiego Związku Rugby, będzie obowiązywać już od najbliższego meczu reprezentacji narodowej z Belgią. Z liderem grupy Pucharu Narodów Europy biało-czerwoni zagrają w sobotę, 19 marca na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie.

- Od lat wspieramy polski sport, a rugby ma w sobie ogromny potencjał. Dyscyplina hołduje wartościom, które są nam bliskie. To odpowiedzialność, determinacja i praca zespołowa. Mocno wierzymy w polskich rugbistów. Mamy naprawdę poważne plany zawiązane ze wszystkimi reprezentacjami seniorskimi kobiet i mężczyzn. Chcemy także pomóc w popularyzacji tej fascynującej dyscypliny wśród najmłodszych - mówi Jarosław Matusiak, pełnomocnik zarządu Murapol S.A.

Szefowie związku, Serge Bosca i Krzysztof Liedel, podkreślają, że pozyskanie tak zaangażowanego w sport sponsora otwiera polskiemu rugby nowe możliwości. - To początek naszej drogi do profesjonalizacji rugby w Polsce - zapowiada Liedel.

Rugby to narodowy sport na Wyspach Brytyjskich, popularny m.in. we Francji, Nowej Zelandii czy RPA. Pod względem oglądalności Puchar Świata w rugby ustępuje tylko igrzyskom olimpijskim i mistrzostwom świata w piłce nożnej. Do uprawiania tej twardej dyscypliny potrzebne są: siła, precyzja, zaangażowanie i ambicja. Tych cech nie brak polskim rugbystom. Przekłada się to na zainteresowanie reprezentacją, na której mecze przychodzi tysiące fanów. Kadrowicze zasłynęli, gdy wykrzyczany przez nich "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hitem internetu. Nad Wisłą funkcjonuje trzystopniowa liga rugby, na czele z Ekstraligą. Popularna jest odmiana 7-osobowa. Ponadto, powstaje coraz więcej drużyn żeńskich. Z kolei wśród najmłodszych promowana jest bezkontaktowa odmiana tej dyscypliny.

Murapol S.A. to ogólnopolski deweloper mieszkaniowy. Inwestycje realizuje w kilkunastu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach. Murapol jest również akcjonariuszem ekstraklasowego klubu piłkarskiego Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spółka wspiera nie tylko profesjonalny, ale też dziecięcy sport. Jest głównym partnerem prowadzonej przez Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego Akademii Piłkarskiej 21 oraz tytularnym sponsorem międzynarodowego turnieju piłkarskiego Murapol Cup, w którym występowały takie drużyny jak Manchester United, Manchester City, Juventus Turyn czy Celtic Glasgow.

Więcej o: