Jeszcze jest szansa zagrania na piłkarskim Euro 2016

Gospodarzem mistrzostw Europy w piłce nożnej jest Francja. Impreza zaczyna się w czerwcu. W Lublinie też odbędzie się taki turniej - z tym, że wcześniej i amatorski, a wszystko za sprawą TKKF Omega.

Turniej będzie przebiegał dokładnie na takich samych zasadach jak ten we Francji. Do rywalizacji przystąpią 24 drużyny podzielone na sześć grup, a każdy zespół będzie przypisany do określonej reprezentacji, tak jak to wynika z losowania do Euro. - Tego typu turnieje organizujemy już od 2000 roku - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, współorganizator wraz z SP nr 52 tej imprezy. - Pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy w kategorii open. W maju dołączą młodzi piłkarze ze szkół podstawowych i być może z gimnazjów. Mamy patronaty: PZPN, Prezydenta miasta Lublin, Kuratora Oświaty, Dyrektora UM Wydział Oświaty i Przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Środkowowschodniego. W tej chwili do kategorii open zgłosiło się 20 drużyn i do 24 marca oczekujemy na dołączenie się jeszcze czterech. Można to zrobić telefonicznie pod nr 501 755 707. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w naszej imprezie.

Zawody ruszają 1 kwietnia i będą rozgrywane na trzech orlikach - przy al. Racławickich, Rycerskiej i na Felinie. Natomiast finał być może odbędzie się na Arenie Lublin. - Znalazło się już kilku chętnych do wsparcia sponsoringiem naszej akcji. Mam nadzieję, że znajdą się też kolejni, bo jedno mogę zagwarantować - emocji z pewnością nie zabraknie - kończy prezes Furman.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU