Piłkarze Skry powalczą rezerwami niedawnego lidera Ekstraklasy

Na początku rundy wiosennej piłkarze Skry Częstochowa mają za rywali zespoły z dołu tabeli III ligi. W sobotę zagrają w Gliwicach z rezerwami Piasta.

W pierwszym meczu częstochowianie zmierzyli się z zamykającym tabelę LZS-em Piotrkówka i choć wygrali, mecz wcale łatwy nie był. Podobnie będzie zapewne w Gliwicach. Rezerwy Piasta w tabeli zajmują trzecie miejsce od końca, ale w przerwie zimowej zespół wzmocniono, poza tym pierwsza drużyna Piasta gra dzień wcześniej do dyspozycji szkoleniowca rezerw będą więc gracze z kadry trenera Radoslava Latala. Pocieszające dla Skry może być to, że Piast II na swoim boisku spisywał się do tej pory znacznie słabiej niż na wyjazdach. Trener częstochowskiej drużyny, Jakub Dziółka będzie miał poza tym do dyspozycji piłkarzy, którzy przed tygodniem pauzowali za żółte kartki.

- W tej lidze każdy może wygrać z każdym - mówił dla czestochowa.sport.pl Dziółka. - My też mamy młody zespół, wielu piłkarzy to jeszcze juniorzy, którzy muszą się dopiero nauczyć, że w dorosłej piłce, o punkty, gra się inaczej.

Piast II Gliwice - Skra Częstochowa w sobotę o godz. 15.

Więcej o: