Lech Poznań przed meczem z Legią walczy z grypą! Trener Jan Urban kolejnych piłkarzy odsyła do domu...

Lech Poznań może przystąpić do sobotniego meczu z Legią Warszawa poważnie osłabiony. Prawie połowa szatni mistrza Polski zmaga się z wirusem grypy!

W Lechu Poznań nie brakuje ostatnio kłopotów personalnych. Nie dość, że kontuzjowani są Szymon Pawłowski, Karol Linetty i Łukasz Trałka, a za żółte kartki musi pauzować Marcin Kamiński, to jeszcze niemal połowa szatni zmaga się z infekcją grypy! Dopiero co wyleczyli się Nicki Bille Nielsen i Kamil Jóźwiak, ale wirusem zarazili się inni lechici. Z tego powodu z Zagłębiem Sosnowiec nie zagrali Paulus Arajuuri, Gergo Lovrencsics i Abdul Aziz Tetteh, a jakby tego było mało środowy trening opuścili Vladimir Volkov, Jasmin Burić i Kebba Ceesay. - To nie jest normalne, że przez wirusa wypada nam tylu zawodników - martwi się trener Jan Urban.- Nawet jeśli zagrają w sobotę, to jednak osłabienie chorobą może mieć wpływ na ich postawę.

Gdyby mecz Lecha z Legią miał zostać rozegrany w czwartek, to z dotychczasowego podstawowego składu mistrza Polski mogłoby zagrać tylko pięciu piłkarzy, Tamas Kadar, Tomasz Kędziora, Maciej Gajos, Darko Jevtić i Dawid Kownacki. - W tym momencie nie wiem kogo będę miał do dyspozycji. Nie chcę jednak tej sytuacji wyolbrzymiać. Jest jak jest i tego nie zmienimy - przyznaje szkoleniowiec.

Oprócz piłkarzy, którzy zmagają się z wirusem grypy, są też jednak zawodnicy, którzy walczą z czasem z powodu kontuzji. Dotyczy to dwóch kluczowych piłkarzy Lecha, Łukasza Trałki i Karola Linettego. Kapitan Kolejorza w środę przeszedł badania, które potwierdziły, że w meczu z Zagłębiem Sosnowiec doznał urazu stawu skokowego. Nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać, ale na razie pracuje tylko w gabinetach fizjoterapeutów.

Linetty opuścił ostatnie mecze Lecha z powodu złamanego żebra. Jego występ przeciwko Legii też stoi pod znakiem zapytania. - Ciężko powiedzieć, czy zagram. Wciąż czuję ból, ale wcześniej grałem w dwóch meczach, mimo że żebro było pęknięte. Jeśli się więc trochę zrośnie, to będę chciał zagrać - przyznaje lechita w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl. Na pewno z Legią nie zagrają Szymon Pawłowski i Marcin Robak (ten drugi ma wznowić treningi w przyszłym tygodniu).

Mecz Lecha z Legią Warszawa w sobotę o godz. 20:30 w Poznaniu.

źródło: Okazje.info

Więcej o: